Tak będą wyglądać filmowi Christian Grey i Anastasia Steele z „50 twarzy Greya”

13 listopada 2013

50 twarzy Greya - film - 1
Magazyn „Entertainment Weekly” opublikował pierwszą oficjalną sesję zdjęciową przedstawiającą Dakotę Johnson i Jamiego Dornana ustylizowanych na Anastasię Steele i Christiana Greya, czyli głównych bohaterów bestsellerowej powieści „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, w jakich wcielą się w zapowiadanej hollywoodzkiej produkcji.

Na zdjęciach możemy zobaczyć Dornana przyodzianego w elegancki garnitur, w jakim zwykle chodził jego literacki pierwowzór. Johnson z kolei, na co dzień blondynka, w przefarbowanych włosach upodabnia się do książkowej Anastasii Steele.

Przymiarki do realizacji pierwszego z trzech filmów na podstawie sadomasochistycznej trylogii E. L. James, która szturmem podbiła rynek książki, trwają już od wielu miesięcy. Na stanowisku reżysera producenci widzieli już m.in. Stevena Soderbergha, Billa Condona i Bennetta Millera. Jedną z testowych scen nakręcił w kwietniu 2013 roku sam Gus Van Sant.

Do głównej roli brano pod uwagę m.in. Ryana Goslinga, Garretta Hedlunda i Stephena Amella. Wszyscy oni jednak odrzucili propozycję zagrania tytułowego bohatera. 2 września autorka książek ujawniła na swoim profilu na Twitterze, że w główne role wcielą się Charlie Hunnam i Dakota Johnson. Decyzja o wyborze aktora znanego z serialu ?Synowie Anarchii? do zagrania Chrystiana Greya nie spodobała się jednak czytelniczkom trylogii. Ostatecznie Hunnam zrezygnował z roli, a na jego miejsce wybrano Jamiego Dornana.

Początkowo zdjęcia do filmu miały rozpocząć się 5 listopada 2013 roku w Vancouver w Kanadzie. Premiera na ekranach kin zapowiedziana była na lato przyszłego roku. Jak jednak ostatnio zdradził jeden z producentów, zdjęcia ruszą dopiero 2 grudnia 2013, podjęto też decyzję o przesunięciu daty wprowadzenia filmu do dystrybucji na Walentynki 2015.

50 twarzy Greya - film - 2

50 twarzy Greya - film - 3

Tematy: , , , ,

Kategoria: film