banner ad

Tak będą wyglądać Crowley i Azirafal w ekranizacji „Dobrego omenu” Gaimana i Pratchetta

19 września 2017


Neil Gaiman udostępnił pierwsze zdjęcie z planu serialu „Dobry omen” na podstawie powieści, którą napisał wspólnie z Terrym Pratchettem. Przedstawia ono Davida Tennanta i Michaela Sheena wcielonych w głównych bohaterów historii ? demona Crowleya i anioła Azirafala.

„To się naprawdę dzieje. A oni są w każdym calu tak dobrzy, jak mogłeś mieć nadzieję” ? napisał Gaiman, który nie tylko zaadaptował powieść na potrzeby produkcji, ale też pełni funkcję showrunnera serialu. Zdjęcia do „Dobrego omenu” właśnie ruszyły i przez najbliższe sześć miesięcy będą realizowane w Londynie, Oxfordshire i wybranych lokacjach w Afryce Południowej.

„Ludzie pokochali anioła i demona z książki, którą napisałem z Terrym, i byli podekscytowani, ale też podenerwowani tym, jak będą oni wyglądać na ekranie – a ja byłem prawdopodobnie najbardziej podenerwowany i podekscytowany ze wszystkich. Oto pierwsze zdjęcie. Michael Sheen jest najlepszym i najwspanialszym aniołem księgarzem, David Tennant to najfajniejszy i najrozkoszniejszy spośród demonów. Razem tworzą piekielnie dobry duet (a może miałem na myśli niebiański?)” ? oświadczył Gaiman w komentarzu.

Neil Gaiman i Rob Wilkins, wieloletni asystent Pratchetta i aktualny opiekun spuścizny po nim, na planie serialu „Dobry omen”.

Oprócz Sheena i Tennanta w obsadzie znaleźli się Adria Arjona (Anathema Device), Jack Whitehall (Newton), Michael McKean (Shadwell), Miranda Richardson (Madame Tracy), Ned Dennehy (Hastur) i Ariyon Bakare (Ligur). Premiera serialu zapowiedziana jest na 2019 rok, ale Gaiman uspokaja, że nie będziemy musieli czekać pełnych dwóch lat, lecz dokładnie siedemnaście miesięcy, co by znaczyło, że emisja odbędzie się już w lutym 2019.

Przypominamy, że powieść napisana wspólnie przez Gaimana i Pratchetta pod koniec lat 80. była parodią słynnego filmowego cyklu „Omen” i opowiadała o agencie piekieł, demonie Crowleyu i wysłanniku niebios, aniele Azirafalu, którzy próbują uchronić świat przez zagładą. Muszą powstrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy, a co jeszcze ważniejsze ? zabić Antychrysta. Kłopot w tym, że ma on dopiero jedenaście lat, kocha swego piekielnego ogara i jest miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być dumni. Powieść ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

A oto filmowi Crowley i Azirafal w całej okazałości:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film