Studio Jima Hensona zrealizuje ekranizację „Wolnych Ciut Ludzi” Pratchetta

1 sierpnia 2016

ekranizacja-wolnych-ciut-ludzi
Studio Jim Henson Company ogłosiło, że zamierza zrealizować film kinowy na podstawie powieści Terry?ego Pratchetta „Wolni Ciut Ludzie”. Scenariusz napisze córka pisarza, Rhianna Pratchett.

„Od zawsze uwielbiałam prace Jim Henson Company, uważam więc to za wielki zaszczyt, że mogę współpracować z nimi w przeniesieniu ?Wolnych Ciut Ludzi? na duży ekran” ? napisała w oświadczeniu Rhianna, która do tej pory znana była głównie jako scenarzysta popularnych gier komputerowych z „Tomb Raiderem” na czele. Niemniej entuzjastycznie do współpracy podchodzą włodarze Jim Henson Company. „Seria ?Świat Dysku? to bogato rozbudowane uniwersum z oddanymi wielbicielami, wliczając mnie, i nie ma nikogo lepszego niż Rhianna, kto mógłby zaadaptować ukochane dzieło Terry?ego z myślą o dużym ekranie” ? powiedział Brian Henson, prezes wytwórni i syn twórcy Muppetów.

Opublikowana w 2003 roku powieść „Wolni Ciut Ludzie” jest pierwszą częścią podcyklu o Tiffany Obolałej, małej czarownicy, która próbuje uratować swojego brata Wentwortha ze szponów Królowej. O ekranizacji książki mówi się od 2006 roku, kiedy to w realizacji filmu miał pomóc Sam Raimi. Pratchett uważał jednak, że scenariusz napisany przez Pamelę Pettler był okropny i z samą powieścią łączył go jedynie tytuł. Na szczęście obraz nie został nakręcony.

Tym razem nad doprowadzeniem projektu do skutku czuwa firma producencka Narrativia Limited, którą pisarz założył wspólnie z córką. „Wolni Ciut Ludzie” to nie jedyny projekt, w jaki firma jest zaangażowana. Istnieją plany nakręcenia 13-odcinkowego serialu ze Świata Dysku pod tytułem „The Watch”. Trwają również prace nad 6-częściową telewizyjną adaptacją „Dobrego omenu”, do której scenariusz pisze współautor książki, Neil Gaiman.

[am]
źródło: The Telegraph

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film