Stephen King i J.J. Abrams zapowiadają telewizyjny serial o miasteczku Castle Rock!

20 lutego 2017


Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że Stephen King wespół z Richardem Chizmarem napisał nową nowelę osadzoną w fikcyjnym miasteczku Castle Rock. Teraz okazuje się, że miejscowość znana z kart wielu powieści i opowiadań Kinga będzie stanowić centrum wydarzeń telewizyjnego serialu!

W realizację tego bardzo tajemniczego przedsięwzięcia zaangażowany jest oczywiście Stephen King, a także J.J. Abrams, reżyser i właściciel firmy producenckiej Bad Robot Productions, który współpracował już z pisarzem przy okazji ekranizacji powieści „Dallas ’63”. Wiemy na pewno, iż najnowszy projekt obu panów zostanie stworzony dla platformy telewizyjnej Hulu.

W opublikowanej niedawno enigmatycznej zapowiedzi serialu przebijają się postacie i miejsca nawiązujące do takich dzieł Kinga, jak „Misery”, „Miasteczko Salem” czy „Skazani na Shawshank”. Czy to znaczy, że nowy projekt będzie stanowić swoiste połączenie charakterystycznych elementów z twórczości mistrza grozy na wzór tego, co z twórczością Charlesa Dickensa zrobiono w serialu „Dickensian”? Całkiem też prawdopodobne, że serial oparty zostanie na niezekranizowanych jeszcze opowiadaniach amerykańskiego autora, a najsłynniejsze historie wymienione w zapowiedzi będą pojawiać się jedynie w charakterze nawiązań. Twórcy w trosce o zachowanie tajemnicy wyłączyli nawet możliwość komentowania pod filmem opublikowanym na serwisie Youtube, prawdopodobnie w obawie przed ewentualnymi teoriami, które mogłyby powstać ze strony dociekliwych i pomysłowych fanów.

Przypominamy, że w niedalekiej przyszłości czeka nas prawdziwy wysyp kinowych i telewizyjnych premier bazujących na twórczości Stephena Kinga. W lipcu oczekiwać możemy pełnometrażowego filmu „Mroczna Wieża” z Idrisem Elbą w roli Rolanda. Inspirowany nowelą „Mgła” serial zagości na ekranach telewizorów już 22 czerwca. Data premiery nowej ekranizacji „To” ustalona jest na 8 września. Z kolei jesienią zapowiedziano premierę 10-odcinkowej adaptacji powieści „Pan Mercedes”.

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź serialu „Castle Rock”:

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film