Serial „Cormoran Strike” na podstawie kryminałów J.K. Rowling od czerwca w HBO GO i na Cinemax. Premiera czwartej książki jeszcze w tym roku

22 maja 2018


Serial „Cormoran Strike” będący ekranizacją cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling napisanych pod pseudonimem Robert Galbraith trafia wreszcie na polskie ekrany. Produkcję będzie można oglądać od 1 czerwca w serwisie HBO GO oraz od 2 czerwca na antenie Cinemax. Tymczasem autorka zapowiada, że czwarta część cyklu ukaże się jeszcze w tym roku.

Seria powieści kryminalnych J.K. Rowling opowiada historię prywatnego detektywa Cormorana Strike?a, który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują się kluczowe przy próbie rozwiązania złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

Wszystkie trzy wydane dotychczas książki został sfilmowane w formie miniserialu. Łącznie będziemy mogli obejrzeć siedem godzinnych odcinków. Trzy pierwsze są ekranizacją „Wołania kukułki”, kolejne dwa to historia z „Jedwabnika”, w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego pt. „Żniwa zła”. Sama J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

W rolach głównych w serialu występują Tom Burke („Tylko Bóg wybacza”) jako Cormoran Strike i Holliday Grainger (serial „Rodzina Borgiów”) jako jego asystentka Robin. Producentami wykonawczymi pierwszych trzech odcinków („Wołanie kukułki”) są Ben Richards, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling, natomiast kolejnych (opartych kolejno na „Jedwabniku” oraz „Żniwach zła”) ? Tom Edge, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling. Serial wyprodukowany został przez Bronte Film and Television dla Cinemax oraz BBC.

Polska premiera serialu „Cormoran Strike” w HBO GO zaplanowana została na piątek, 1 czerwca. Serial emitowany będzie na antenie Cinemax od 2 czerwca w soboty o godz. 21:00.

Emisja serialu to dobra sposobność, aby przypomnieć sobie fabułę trzech dotychczas wydanych książek, ponieważ J.K. Rowling już w marcu obwieściła, że skończyła pisać czwarty tom zatytułowany „Lethal white” (z ang. „Zabójcza biel”). Obecnie autorka zajmuje się redagowaniem tekstu i zapowiada, że książka ukaże się jeszcze w tym roku.

Poniżej możecie zobaczyć polski zwiastun serialu „Cormoran Strike”:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film