„Sekret w ich oczach” ? amerykańska ekranizacja thrillera Eduardo Sacheriego w kinach w Nowy Rok

20 października 2015

ekranizacja-sekret-w-ich-oczach-1
1 stycznia 2016 roku do polskich kin wejdzie amerykańska ekranizacja bestsellerowego thrillera argentyńskiego pisarza Eduardo Sacheriego. Ci, którzy czytali książkę, wiedzą, że zapewne czekają ich filmowe delicje na miarę „Sicario”, „Detektywa” i „Dochodzenia”.

Duet zgranych śledczych FBI ? Jess (Julia Roberts) i Ray (Chiwetel Ejiofor) ? ma rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Gdy na miejscu zbrodni okazuje się, że ofiarą jest córka Jess, kobieta zostaje odsunięta od sprawy. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna, z braku dowodów, zostaje wkrótce wypuszczony na wolność. Trzynaście lat później obsesyjnie szukający nieuchwytnego zabójcy Ray w końcu trafia na ślad, który jego zdaniem pomoże rozwiązać dochodzenie. Nikt nie jest jednak przygotowany na szokujący sekret, który leży u podłoża tej sprawy i ujawni destrukcyjne skutki osobistej zemsty na drugim człowieku.

ekranizacja-sekret-w-ich-oczach-2

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada nominowany do Oscara Bill Ray, scenarzysta „Kapitana Phillipsa” i przebojowych „Igrzysk śmierci”. W ekranizacji powieści występują Julia Roberts, Nicole Kidman oraz Chiwetel Ejiofor.

Amerykański film to już druga ekranizacja książki Sacheriego. W 2009 roku na jej podstawie nakręcono argentyńsko-hiszpański „Sekret jej oczu” w reżyserii Juana Joségo Campanelli. Obraz nagrodzono Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny. Wkrótce przekonamy się, jak w rywalizacji o względy Akademii i widzów poradzi sobie produkcja Billa Raya.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Sekretu w ich oczach”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film