Ruszyły zdjęcia do pierwszej adaptacji „Domu zbrodni” Agathy Christie. Zobacz, kto zagra w filmie

14 września 2016

ruszyly-zdjecia-do-domu-zbrodni
W pobliżu Londynu rozpoczęto kręcenie pierwszej filmowej adaptacji powieści „Dom zbrodni” Agathy Christie. W obsadzie filmu zobaczymy amerykańskie i brytyjskie gwiazdy kina oraz telewizji.

Wyróżnić trzeba między innymi Christinę Hendricks, którą ostatnio możemy oglądać w telewizyjnej ekranizacji książek z cyklu „Hap i Leonard”, Gillian Anderson, którą niebawem zobaczymy w adaptacji „Amerykańskich bogów”, a także Maxa Ironsa, Glenn Close, Stefanie Martini, Terence?a Stampa i młodziutką Honor Kneafsey w roli Josephine.

Scenariusz filmu napisali Julian Fellowes, brytyjski scenarzysta odpowiedzialny za sukces serialu „Downton Abbey” oraz filmu „Gosford Park”, Tim Rose Price i Gilles Paquet-Brenner. Temu ostatniemu powierzono również funkcję reżysera.

„Dom zbrodni” to jedna z książek Christie, która nie doczekała się jeszcze kinowej adaptacji. Narratorem powieści jest Charles Hayward, syn nadkomisarza, który próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni popełnionej na bogatym dziadku jego narzeczonej.

Jeden z producentów widowiska, Joe Abrams z Brilliant Films, zauważa, że projekt przyciągnął jego uwagę z tego względu, że to zamknięta opowieść, a nie jedna z serii spraw rozwiązywanych przez Jane Marple czy Herkulesa Poirot. Czy podjęcie się realizacji filmu na podstawie mniej znanej książki angielskiej królowej kryminału okaże się sukcesem? Czas pokaże. Sama Agatha bardzo lubiła tę powieść. „Przez lata chodziła za mną, obmyślałam ją, przyrzekałam sobie: Pewnego dnia, kiedy będę miała mnóstwo czasu, zacznę ją pisać. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na pięć powieści, które są ciężką pracą, jedna jest przyjemnością. Ta właśnie była przyjemnością” – mówiła.

dom-zbrodni-okladki

[mw]
fot. Dominick D/Flickr, Twitter, Gage Skidmore

Tematy: , , ,

Kategoria: film