„Rozmowy z przyjaciółmi” – serialowa ekranizacja powieści Sally Rooney od 3 czerwca w HBO Max. Zobacz zwiastun

18 maja 2022

3 czerwca w HBO Max polską premierę będzie miał serial „Rozmowy z przyjaciółmi”. Jest to adaptacja debiutanckiej powieści Sally Rooney, która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa W.A.B. W produkcji występują Alison Oliver, Sasha Lane, Joe Alwyn oraz Jemima Kirke.

„Rozmowy z przyjaciółmi” to opowieść o dwóch studentkach college’u, Frances i jej najlepszej przyjaciółce Bobbi, oraz o dziwnej i nieoczekiwanej relacji, jaką nawiązują z małżeństwem Melissą i Nickiem.

21-letnia Frances jest uważną, przenikliwą i bystrą obserwatorką. Jej ex-dziewczyna, a obecnie najlepsza przyjaciółka, Bobbi, to pewna siebie, bezkompromisowa i intrygująca osoba. Choć zerwały ze sobą trzy lata temu, Frances i Bobbi są praktycznie nierozłączne i razem występują w Dublinie jako poetki słowa mówionego. Na jednym z występów poznają Melissę, pisarkę, która jest nimi zafascynowana.

Bobbi i Frances zaczynają spędzać czas z Melissą i jej mężem Nickiem, przystojnym, ale powściągliwym aktorem. Podczas gdy Melissa i Bobbi flirtują ze sobą otwarcie, Nick i Frances nawiązują intensywny, sekretny romans, zaskakujący dla nich obojga. Wkrótce romans zaczyna poddawać próbie więź między Frances i Bobbi, zmuszając Frances do ponownego przemyślenia wielu kwestii dotyczących jej samej, ale i przyjaźni, która tak dużo dla niej znaczy.

12-odcinkowy serial wyreżyserowali Lenny Abrahamson („Pokój”, „Frank”) oraz Leanne Welham („Mroczne materie”). Ten pierwszy miał już okazję pracować przy ekranizacji „Normalnych ludzi” Sally Rooney.

„Firma Element Pictures, z którą ściśle współpracuję przy prawie wszystkim, co dotąd nakręciłem, wykupiła opcję na sfilmowanie 'Rozmów z przyjaciółmi’, zanim Sally Rooney opublikowała ’Normalnych ludzi’. Książka mnie zachwyciła. Początkowo miał to być film fabularny” – wspomina Lenny Abrahamson. „Pracując nad 'Normalnymi ludźmi’, uświadomiliśmy sobie jednak, że najlepszym sposobem na zekranizowanie 'Rozmów z przyjaciółmi’ też będzie serial telewizyjny” – dodaje.

„Ciekawe w twórczości Sally jest to, że sprawdza się o wiele lepiej, jeśli możesz spokojnie spędzać czas z postaciami i odkrywasz historię, napięcie i intensywność, skupiając się na subtelnych detalach, a nie na dużych i głośnych wydarzeniach. Jej pisarstwo niekoniecznie prowadzi do wielkich, teatralnych kulminacji, więc jeśli kręciłbym film fabularny, to czułbym większą presję, by doszukiwać się pojedynczych zwrotów w historii” – wyjaśnia Abrahamson.

W serialu „Rozmowy z przyjaciółmi” w rolach głównych występują: debiutująca Alison Oliver jako Frances, Sasha Lane jako Bobbi, Joe Alwyn jako Nick oraz Jemima Kirke jako Melissa. Za produkcję tej serialowej adaptacji powieści Sally Rooney odpowiada firma Element Pictures. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Ed Guiney, Emma Norton, Andrew Lowe, Rose Garnett, Tommy Bulfin oraz Lenny Abrahamson. Producentkami są Catherine Magee oraz Jeanie Igoe. Serial zrealizowano oryginalnie dla BBC Three oraz Hulu.

Polska premiera „Rozmów z przyjaciółmi” odbędzie się 3 czerwca w HBO Max. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon serialu, który liczy 12 odcinków. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun ekranizacji:

Okładka polskiego wydania powieści „Rozmowy z przyjaciółmi”:

[am]


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film