banner ad

Roland Emmerich zainteresowany ekranizacją „Mrocznej materii” Blake?a Croucha

17 grudnia 2016


Roland Emmerich, filmowiec znany z reżyserii widowiskowych filmów science-fiction takich jak „Gwiezdne wrota” czy „Dzień niepodległości”, jest zainteresowany ekranizacją książki „Mroczna materia” Blake?a Croucha.

Prawa do adaptacji powieści zostały zakupione już w 2014 roku przez Sony Pictures. Wytwórnia wyłożyła na nie 1,25 miliona dolarów. Produkcją widowiska ma zająć się Matt Tolmach, odpowiedzialny za nowy film o Spider-Manie, natomiast Roland Emmerich prowadzi obecnie wstępne negocjacje, aby objąć stanowisko reżysera.

„Mroczna materia” to thriller science-fiction, którego głównym bohaterem jest Jason Dessen, zwyczajny wykładowca fizyki w Chicago. Jego życie zmienia się diametralnie z chwilą, gdy zostaje uprowadzony. Kiedy budzi się, zdaje sobie sprawę, że znajduje się w alternatywnej rzeczywistości, w której jego rodzina nie istnieje, a on sam traktowany jest jako naukowy geniusz. Które życie jest prawdą, a które fikcją? Powieść ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Warto nadmienić, że „Mroczna materia” nie jest pierwszą książką Blake’a Croucha, która doczeka się ekranizacji. Amerykański pisarz jest również autorem cyklu powieściowego „Wayward Pines”, na podstawie którego powstaje serial telewizyjny stacji FX. W listopadzie na antenie TNT zadebiutował również serial „Good behavior” oparty na książce Croucha o tym samym tytule.

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film