banner ad

Rick Famuyiwa napisze scenariusz i wyreżyseruje ekranizację „Black Hole” Charlesa Burnsa

5 marca 2018


Czyżbyśmy wreszcie mieli doczekać się ekranizacji kultowego komiksu „Black Hole”? Amerykański reżyser Rick Famuyiwa („Dope”) podpisał kontrakt z firmami producenckimi New Regency i Plan B na realizację filmu na postawie słynnego dzieła Charlesa Burnsa.

O planach nakręcenia adaptacji „Black Hole” mówi się już od 2005 roku, kiedy to Charles Burns opublikował ostatni, dwunasty zeszyt zamykający historię. Ekranizacją miał się wówczas zająć francuski reżyser Alexandre Aja. Kilka miesięcy później w mediach pojawiła się informacja, że scenariusz napiszą wspólnie Neil Gaiman i Roger Avary (współscenarzysta „Pulp Fiction”). W 2007 roku młody reżyser Rupert Sanders za własne pieniądze zrealizował krótkometrażową adaptację komiksu, w której wystąpili Chris Marquette, Whitney Able, Diane Gaeta, Noel Fisher i Nate Mooney. Sanders chciał w ten sposób zainteresować producentów swoimi umiejętnościami. Pełnometrażowego filmu na podstawie „Black Hole” nie nakręcił, ale stanął później za kamerą wysokobudżetowych produkcji „Królewna Śnieżka i Łowca” oraz „Ghost in the Shell”. W 2008 roku stanowisko reżysera powierzono Davidowi Fincherowi, ale dwa lata później zrezygnował on z udziału w projekcie, żeby zająć się „Dziewczyną z tatuażem”, choć później ponownie wyraził zainteresowanie produkcją. Teraz wreszcie dowiadujemy się, że komiksem „Black Hole” zajmie się Rick Famuyiwa, który nie tylko wyreżyseruje film, ale też napisze scenariusz.

Znany dobrze polskim czytelnikom dzięki dwóm wydaniom Kultury Gniewu „Black Hole” to komiks legenda. Halucynogenna opowieść o nastolatkach rozgrywa się w latach 70. Wśród młodych szaleje dziwna zaraza, która objawia się niezwykłymi, często przerażającymi mutacjami i deformacjami. Plaga dotyka jednak tylko tych, którzy rozpoczęli życie seksualne. Niepokojąca, mroczna atmosfera, niebanalni bohaterowie i artystyczne mistrzostwo Burnsa uczyniły z „Black Hole” jedną z najsłynniejszych powieści graficznych w historii.

Poniżej możecie zobaczyć krótkometrażową ekranizację „Black Hole” w reżyserii Ruperta Sandersa:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film