Reżyser Mark Osborne zaprasza za kulisy „Małego Księcia”

11 sierpnia 2015

maly-ksiaze-zza-kulis
Od piątku w kinach w całej Polsce można oglądać „Małego Księcia” ? ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów. W ślad za entuzjastycznymi recenzjami przyszedł frekwencyjny sukces filmu. W pierwszy weekend wyświetlania, licząc łącznie z pokazami przedpremierowymi, do kin poszło 88 000 widzów.

Ciesząc się z sukcesu filmu, jego dystrybutor, firma Kino Świat, udostępniła materiał zza kulis tej kosztującej 80 milionów dolarów produkcji. W świat „Małego Księcia”, Pilota i Róży wprowadza sprawca całego zamieszania ? reżyser Mark Osborne, a wspierają go twórcy takich światowych hitów, jak: ?WALL-E?, ?Odlot?, ?Iniemamocni?, ?Shrek?, ?Zaplątani? i ?Epoka Lodowcowa?!

„Taka okazja zdarza się raz w życiu. Możliwość przeniesienia ?Małego Księcia? na duży ekran to propozycja, wobec której nie mogłem przejść obojętnie. Zaproponowałem, żebyśmy zbudowali nową historię wokół historii z książki, co pozwoli nam nie ingerować w nią i jednocześnie zachować jej wierność” ? mówi Osborne. „Miałem swoją wizję, która zakładała połączenie dwóch rodzajów animacji ? komputerowej i poklatkowej. Punktem wyjścia do koncepcji fabularnej była przyjaźń Pilota znanego z książki, ale dużo starszego, z Małą Dziewczynką, która zostaje jego sąsiadką. Ta opowieść na różne sposoby odnosi się do opowieści o Małym Księciu ? nasza nowa bohaterka będzie musiała doświadczyć rozstania ze swoim przyjacielem, podobnie jak Mały Książę w książce. Miałem nadzieję, że ten pomysł to dobry sposób na poradzenie sobie z tą delikatną materią. Ale jeśli mam być szczery, to nie wierzyłem, że to się może udać” ? dodaje.

Poniżej możecie zobaczyć materiał zza kulis realizacji „Małego Księcia”:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film