Producenci kompletują obsadę „Kaznodziei”. Wiemy już, kto zagra Tulip i Gębodupę

23 marca 2015

obsada-kaznodziei-1
Trwa kompletowanie obsady pilotażowego odcinka serialu „Kaznodzieja” opartego na kontrowersyjnej serii komiksowej Gartha Ennisa i Steve?a Dillona. Portal „Deadline” ujawnił, kto wcieli się w dwójkę spośród czworga głównych bohaterów komiksu, w Tulip i Gębodupę.

Po tym, jak przez szesnaście lat wytwórnie filmowe i stacje telewizyjne kolejno rezygnowały z prób przeniesienia komiksu na ekran, obawiając się, że wierna adaptacja będzie zbyt mroczna i brutalna, zainteresowanie „Kaznodzieją” wyraziła stacja AMC, zamawiając wykonanie pilotażowego odcinka serialu. Producentami wykonawczymi i reżyserami pilota są Seth Rogen i Evan Goldberg, którzy starali się o możliwość realizacji tej adaptacji od siedmiu lat. Funkcję showrunnera i scenarzysty pierwszego odcinka objął Sam Catlin („Breaking Bad”).

obsada-kaznodziei-2

Jak wynika z informacji ujawnionej przez „Deadline”, w rolę dziewczyny głównego bohatera, Tulip O’Hare’y, wcieli się Ruth Negga, która obecnie pracuje już na planie jednego serialu bazującego na komiksie, „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” (oryg. „Agents of S.H.I.E.L.D.”). Wiadomo również, kto zagra postać Eugene?a Roota, młodego chłopaka, który poszedł w ślady swojego idola Kurta Cobaina i strzelił sobie w głowę, nieodwracalnie się oszpecając i przyjmując pseudonim Gębodupa. Ta wyjątkowa rola przypadnie młodemu aktorowi Ianowi Collettiemu. Portal donosi też, że zgodnie z pogłoskami tytułowego pastora Jessego Custera odtwarzać będzie Dominic Cooper. Wciąż nie wiadomo jednak, kto wcieli się w wampira-alkoholika Cassidy?ego.

obsada-kaznodziei-3

„Kaznodzieja” to opowieść o teksańskim pastorze, który zostaje opanowany przez nieziemski byt, będący zagrożeniem dla samego Boga, gdyż łączy w sobie siłę Nieba i Piekła. Pastor wraz z pomocą swojej dziewczyny i napotkanego wampira postanawia odnaleźć Boga, aby dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi, ale wędrówka zapowiada się na długą, gdyż Bóg… odszedł i nikt nie wie, gdzie przebywa.

[am]
źródło: Deadline
fot. ComicBookResources

Tematy: , , ,

Kategoria: film