Producenci „Downton Abbey” przeniosą na ekran „Drugi sen” Roberta Harrisa. Serial rozszerzy świat z powieści

7 maja 2020


Carnival Films, firma producencka odpowiedzialna za realizację serialu „Downton Abbey”, planuje przenieść na telewizyjny ekran „Drugi sen” autorstwa Roberta Harrisa. Zgodnie z wstępnymi zapowiedziami adaptacja rozszerzy świat przedstawiony przez pisarza na kartach powieści.

Adaptacją książki zajmie się Bill Gallagher, który był twórcą i scenarzystą serialu „Jamestown”. „’Drugi sen’ Roberta Harrisa jest pod względem wizji i oryginalności niezwykłym dziełem, tworząc bogaty świat, który odnosi się bezpośrednio do naszego. Cieszymy się, że znów współpracujemy z Billem Gallagherem, którego pomysłowość i wrażliwość w opowiadaniu historii, rozgrywających się w drobiazgowo przygotowanej scenerii, czynią go idealnym scenarzystą do tego projektu” ? powiedział Gareth Neame, szef Carnival Films.

Należąca do NBCUniversal firma planuje na podstawie „Drugiego snu” nakręcić długo nadawany serial. „Serial telewizyjny przedstawi moją powieść i pójdzie o krok dalej, eksplorując wymyślony przeze mnie świat poza ramami mojej historii” ? powiedział Robert Harris. Ci, którzy czytali „Drugi sen”, wiedzą, że potencjał w książce tkwi ogromny i filmowcy będą mieli duże pole do popisu. Producentami wykonawczymi planowanego serialu będą Gareth Neame i Nigel Marchant („Downton Abbey”) oraz Robert Harris i Bill Gallagher.

Akcja „Drugiego snu” rozgrywa się w odległej przyszłości, która przypomina średniowiecze. Młody ksiądz Christopher Fairfax przybywa do położonej na odludziu wioski, by odprawić pogrzeb tamtejszego proboszcza. Nie jest witany z otwartymi ramionami i budzą się w nim podejrzenia, że stary proboszcz nie zmarł śmiercią naturalną, a jego zgon mógł mieć coś wspólnego z plastikowymi przedmiotami, znajdowanymi w pobliskiej ziemi, które stanowią pozostałość po dawnej cywilizacji. Im głębiej Fairfax wchodzi w życie odizolowanej od świata wspólnoty, tym bardziej zaczyna się chwiać jego wiara w obowiązującą wiedzę o historii świata. Wiedzę, której strzeże Kościół, gotowy zrobić wszystko, by prawda nie wyszła na jaw. Książka ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Albatros.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film