Premiera serialu „Rysa” na podstawie powieści Igora Brejdyganta już w styczniu. Zobacz zwiastun

1 stycznia 2021

Serwis Ipla udostępnił zwiastun serialu „Rysa” nakręconego na podstawie powieści Igora Brejdyganta. Premiera produkcji realizowanej przez Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat zapowiedziana jest na styczeń.

Serial jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści kryminalnych pisarza. Książka ukazała się w sierpniu 2018 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. i szybko zyskała przychylność czytelników z zapartym tchem śledzących losy policjantki z zagadkową przeszłością, która odkrywa kolejne tajemnicze morderstwa. W 2019 roku „Rysa” otrzymała Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej przyznawaną w ramach Nagrody Wielkiego Kalibru.

„Rysa” to trzymające w napięciu połączenie mrocznego kryminału z thrillerem psychologicznym. Historia rozpoczyna się morderstwem bezdomnego alkoholika. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym modus operandi potwierdzają jej przypuszczenia. W toku śledztwa okazuje się, że dawne grzechy zamordowanych wiążą się z błędami młodości Moniki, a największą zagadką historii okazują się jej bolesne doświadczenia zepchnięte do podświadomości.

Główna bohaterka to wyrazista postać z trudną przeszłością. „Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać, zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi” – mówi odtwórczyni głównej roli Julia Kijowska. „Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy” – dodaje.

Zdjęcia do ekranizacji zakończyły się w listopadzie 2020 roku. W „Rysie” zobaczymy wiele polskich gwiazd. Oprócz Julii Kijowskiej w produkcji występuje Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik, Maria Pakulnis czy Zbigniew Zamachowski. Autor powieści Igor Brejdygant był również głównym scenarzystą serialu.

„Mam nadzieję, że 'Rysa’ przyniesie dużo emocji z gatunku psychologii postaci. Niezwykle złożoną postacią jest główna bohaterka, ma też dosyć złożone doświadczenia. Mam nadzieję, że widz 'pójdzie za nią’, będzie się o nią martwił i jej kibicował” – mówi Brejdygant. „Jestem bardzo zadowolony z obsadzenia w tej roli Julii Kijowskiej, która nie tylko odtworzyła tę rolę, ale także 'naddała’ wiele od siebie do tej postaci. Dostajemy – a przynajmniej w moim odczuciu ja dostaję – więcej niż napisałem, a to dla mnie zawsze bardzo ważne” – dodaje pisarz i scenarzysta.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun „Rysy”. Premiera serialu w styczniu w serwisie Ipla, gdzie już teraz można obejrzeć więcej materiałów poświęconych tej produkcji. W późniejszym terminie produkcja trafi na małe ekrany.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film