banner ad

Premiera serialu „Locke & Key” na podstawie komiksu Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza już w lutym. Zobacz zwiastun

10 stycznia 2020


Dziesięć lat po pierwszych przymiarkach do ekranizacji seria komiksowa „Locke & Key” Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza wreszcie doczekała się sfilmowania. Premiera serialu stacji Netflix zapowiedziana jest na 7 lutego, a w sieci pojawił się właśnie zwiastun tej produkcji.

„Locke & Key” to historia opowiadająca o rodzeństwie Locke’ów. Gdy ich ojciec zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach, trójka dzieci wraz z matką przeprowadza się do rodzinnego domu w miejscowości Lovecraft w stanie Massachusetts. Posiadłość okazuje się być pełna magicznych kluczy, prawdopodobnie powiązanych ze śmiercią ich ojca. Dzieciaki zaczynają poznawać różne klucze i ich unikalne właściwości, ale zbudzona zostaje też złowieszcza istota, która mieszka w studni przy domu i nie poprzestanie na niczym, aby zdobyć klucze.

Seria komiksowa składała się z sześciu podstawowych tomów, ale ukazał się również album zbierający krótsze historie z przeszłości rodu Locke’ów. Joe Hill i Gabriel Rodriguez wymyślili jednak bardzo pojemne uniwersum, dlatego na tym nie poprzestali i zapowiedzieli na 2020 rok początek nowej, sześcioczęściowej serii „World War Key”, na kartach której m.in. pokazana zostanie wojna Stanów Zjednoczonych o niepodległość, wojna secesyjna oraz II wojna światowa.

Pierwszy raz o planach ekranizacji komiksu mówiło się w 2010 roku. Na początku myślano o filmie kinowym, potem o trylogii. W 2011 roku reżyser Mark Romanek przystąpił do realizacji serialu na zlecenie 20th Century Fox Television. Nakręcono nawet pilotażowy odcinek, który pokazywano na Comic-Conie w San Diego, ale stacja zrezygnowała z dalszej produkcji. W 2017 roku zainteresowanie adaptacją wyraziła platforma Hulu. Napisano scenariusz pilota, który miał wyreżyserować Andy Muschietti, ale i tym razem produkcja nie powiodła się. Dopiero Netflix okazał się skuteczny i doprowadził projekt do końca.

Pierwszy sezon serialu będzie się składał z 10 odcinków. Nie wiadomo, czy został oparty jedynie na pierwszym tomie serii komiksowej, czy może jednak scenarzyści zaczerpnęli również wątki z kolejnych. Jedyna istotna zmiana dotyczy nazwy miejscowości. Z uwagi na kontrowersje, jakie w ostatnim czasie wzbudza w Stanach Zjednoczonych postać H.P. Lovecrafta, filmowcy postanowili zmienić nazwę miejscowości na Matheson, odwołując się do zmarłego w 2013 roku klasyka literatury grozy.

W serialu „Locke & Key” występują Darby Stanchfield („Skandal”) jako Nina Locke, Jackson Robert Scott („To”) jako Bode Locke, Connor Jessup („American Crime”) jako Tyler Locke, Emilia Jones („Horrible Histories”) jako Kinsey Locke, Bill Heck („Ballada o Busterze Scruggsie”) jako Rendell Locke, Laysla De Oliveira jako Dodge, Sherri Saum jako Ellie Whedon, Thomas Mitchell Barnet jako Sam Lesser, Griffin Gluck („American Vandal”) jako Gabe i Coby Bird jako Rufus Whedon.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Locke & Key”:

Plakat promujący serial „Locke & Key”:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film