banner ad

Prawa do sfilmowania zapowiadanej na 2021 rok powieści Kazuo Ishigury zostały sprzedane

30 lipca 2020

Prowadzona przez Elizabeth Gabler firma producencka 3000 Pictures sfinalizowała umowę, zgodnie z którą nabyła prawa do sfilmowania zapowiadanej na przyszły rok powieści „Klara and the Sun” autorstwa Kazuo Ishigury.

„Klara and the Sun” ma być pierwszą książka pisarza od czasu przyznania mu literackiej Nagrody Nobla w 2017 roku. Naturalne więc, że związane są z nią duże oczekiwania, a filmowcy jeszcze przed premierą chcą położyć ręce na dobrze rokującym materiale. Powieść ma bowiem skupić się na problematyce sztucznej inteligencji i jej wpływie na społeczeństwo.

Główną bohaterką historii jest Klara, sztuczna kobieta, którą można kupić w sklepie. Ze swojego miejsca na wystawie obserwuje ludzi i ma nadzieję, że jakiś klient wkrótce ją wybierze. Gdy wreszcie pojawia się możliwość zmiany sytuacji, Klara zostaje ostrzeżona, aby nie pokładała zbytniej ufności w ludzkich obietnicach. Tyle na razie wiemy o fabule powieści, która zostanie opublikowana w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w marcu 2021 roku.

Zgodnie z umową podpisaną z 3000 Pictures autor książki, Kazuo Ishiguro, ma być producentem wykonawczym filmu. Za produkcję odpowiedzialny będzie David Heyman i jego Heyday Films.

3000 Pictures to nowe przedsięwzięcie będące wynikiem bezprecedensowej współpracy pomiędzy Elizabeth Gabler, byłą prezes Fox 2000, i całym jej zespołem, a koncernem Sony Pictures Entertainment i wydawnictwem HarperCollins. Firma ma pozyskiwać materiały (nie tylko literackie) i produkować na ich podstawie filmy i seriale na wszystkie platformy.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film