Powstanie telewizyjna ekranizacja „Piątej pory roku” N.K. Jemisin!

17 sierpnia 2017


Producenci filmowi trzymają rękę na pulsie. Każdy projekt, który zyskuje uznanie widzów i krytyków, z miejsca ma szansę trafić na ekran. Tak jest też z twórczością N.K. Jemisin (na zdj.). Okazuje się, że włodarze telewizji TNT chcą zrealizować serial na podstawie „Piątej pory roku”, pierwszego tomu trylogii autorki zatytułowanej „Pęknięta Ziemia”.

Chęć zekranizowania książki nie powinna dziwić ? powieść została nagrodzona prestiżową Nagrodą Hugo, podobnie zresztą jak jej kontynuacja, „Wrota obelisków”. Na ten moment wiemy, że prawa do telewizyjnej adaptacji zostały nabyte przez Leigh Danę Jackson. Producentka znana szerszemu gronu odbiorców między innymi z pracy nad serialem „Jeździec bez głowy” zakupiła je jeszcze przed przyznaniem branżowych wyróżnień. Póki co, nie znamy jeszcze żadnych konkretów na temat planowanej realizacji.

Trylogia fantastyczna „Pęknięta Ziemia” to epicki dramat rozgrywający się na tle postapokaliptycznej rzeczywistości ? na planecie trawionej cyklicznymi kataklizmami, gdzie tylko garstka osób posiada niezwykłe zdolności ujarzmiania katastrof. Trylogia opowiada o losach trzech kobiet posiadających takie nadnaturalne moce. W Polsce ukazały się do tej pory pierwsze dwa tomy serii dzięki wydawnictwu SQN. Czytelnicy w Stanach Zjednoczonych mogą od 15 sierpnia poznać zawartość trzeciej części zatytułowanej „The Stone Sky” (z ang. „Kamienne niebo”).

[mw,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film