Powstanie serial na podstawie twórczości Lovecrafta?

21 lipca 2016

powstainie-serial-cthulhu
Choć informacje są na razie bardzo ogólnikowe, to miłośnicy twórczości H.P. Lovecrafta już mogą zacierać ręce. Studio Legendary TV przymierza się do realizacji serialu opartego na literackich motywach wymyślonych przez Samotnika z Providence!

Wpływ twórczości Lovecrafta na rozwój kultury popularnej jest niezaprzeczalny. Pomysły z jego dzieł bywały już zresztą niejednokrotnie przeszczepiane na język kina. Przykłady są liczne, a do najbardziej reprezentatywnych należą z pewnością filmy „W paszczy szaleństwa” Johna Carpentera czy też „Necronomicon” w reżyserii Christopha Gansa, Briana Yuzny i Sh?suke Kaneko. Czas najwyższy, abyśmy doczekali pełnoprawnej produkcji telewizyjnej opartej na prozie twórcy mitologii Cthulhu.

Okazuje się, że telewizyjny oddział studia Legendary ma zamiar zrealizować serialową antologię, w której pojawią się bohaterowie, miejsca i motywy zaczerpnięte z szesnastu opowieści Lovecrafta, w tym z takich tytułów, jak „Groza w Dunwich”, „Zew Cthulhu” czy też „Widmo nad Innsmouth”, a więc absolutnej klasyki literatury grozy. Ma to być pierwszy projekt, który został oficjalnie zaakceptowany przez opiekunów spuścizny Lovecrafta.

W adaptację zaangażowany jest ponoć między innymi Lorenzo Di Bonaventura oraz Dan McDermott jako producenci serialu. Scenariuszem pilotowego odcinka zająć ma się Matthew Francis Wilson. Jeśli prace konceptualne okażą się owocne, zapewne wkrótce usłyszymy o dalszych poczynaniach studia.

[mw]
rys. serathus/deviantart.com
źródło: Bleeding Cool

Tematy: , ,

Kategoria: film