banner ad

Powstanie serial na podstawie „Rozbitka” Chucka Palahniuka

27 czerwca 2016

serial-na-podstawie-rozbitka
Chuck Palahniuk potwierdził, że rozpoczęto prace nad serialem telewizyjnym na podstawie jego drugiej powieści zatytułowanej „Rozbitek”. Scenariusz pierwszego sezonu pisze Jim Uhls, scenarzysta „Fight Club”.

„Rozbitek” to historia jedynego ocalałego z masowego samobójstwa członka Kościoła Wyznawców, sekty, która nakłaniała swych wiernych do usługiwania innym oraz unikania ziemskich przyjemności. Za sprawą obrotnego agenta bohater zyskuje pewien rozgłos i objeżdża świat w roli duchowego przywódcy. Kiedy go poznajemy, znajduje się na pokładzie samolotu lecącego ku zagładzie. Zaczyna więc nagrywać na czarną skrzynkę spowiedź swojego życia.

Próbę przeniesienia powieści na ekran podjęto już w 1999 roku, a scenariusz pisał Jake Paltrow, ale po ataku na World Trade Center z 11 września studia filmowe rezygnowały z projektów, które w jakikolwiek sposób łączyły się z uprowadzaniem i rozbijaniem cywilnych samolotów. Kilka lat później pojawiły się doniesienia, że film nakręci Francis Lawrence do scenariusza Alberta Torresa, ale i z tego ostatecznie nic nie wyszło. Miejmy nadzieję, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie.

„Rozbitek” to druga ekranizacja prozy Chucka Palahniuka, nad którą trwają aktualnie prace. Dwóm niezależnym filmowcom, Andy?emu Mingo i Joshowi Leake?owi, udało się zebrać na portalu crowdfundinogowym ponad 400 tysięcy dolarów, dzięki czemu do skutku dojdzie realizacja filmu na podstawie „Kołysanki”. Premiera zapowiedziana została wstępnie na 2017 lub 2018 rok.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film