banner ad

Powstanie remake „Cujo” na podstawie powieści Stephena Kinga

17 kwietnia 2013

remake Cujo
Lang Elliott, prezes i dyrektor generalny Sunn Classic Pictures, poinformował, że wytwórnia planuje wyprodukować w tym roku remake „Cujo” na podstawie powieści Stephena Kinga.

Wydaną w 1981 roku powieść o tytułowym psie rasy bernardyn, który zaraża się wścieklizną i z przyjaznego zwierzęcia przemienia się w bezlitosną maszynę do zabijania, przeniesiono już na ekrany kin w 1983 roku. Zrealizowany przy niewielkim budżecie obraz w reżyserii Lewisa Teague przyniósł producentom w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze ponad 225 milionów dolarów. Sunn Classic Pictures to niewielka niezależna firma producencka, liczy więc zapewne na zdyskontowanie sukcesu pierwowzoru, który jest jedną z flagowych pozycji w ich katalogu. Oczekiwania są tym większe, że w tym roku mija równo 30 lat od pierwszej ekranizacji powieści.

Biorąc pod uwagę, że nie wybrano jeszcze obsady ani ekipy realizacyjnej, wytwórnia musi się pospieszyć, jeśli chce zdążyć z premierą filmu przed końcem roku. Plany realizacji remake?a „Cujo” potwierdza oficjalna strona pisarza, jednocześnie zaznaczając, że sam King nie jest zaangażowany w produkcję.

Powieść „Cujo” powstawała w trudnym dla pisarza okresie, kiedy borykał się z problemem alkoholowym, wypijając co wieczór skrzynkę półlitrowych puszek piwa. „Doszło do tego, że prawie nie pamiętam, jak pisałem ‚Cujo'” ? wspomina King w książce „Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika”. „Nie mówię tego z dumą, ani ze wstydem, jedynie z pewnym poczuciem smutku i żalu. Lubię tę książkę. Szkoda, że nie pamiętam radości, jaka towarzyszyła zapisywaniu co lepszych jej fragmentów.”

W przyszłym miesiącu przedstawiciele Sunn Classic Pictures wybierają się do Cannes, gdzie zamierzają zdobyć inwestorów, gotowych wesprzeć projekt finansowo.

Tagi: , , , ,

Kategoria: film