banner ad

Powstanie miniserial na podstawie „Ronina” Franka Millera

6 maja 2014

ronin-millera-miniserial
Należący do NBCUniversal kanał telewizyjny SciFi Universal zamierza zrealizować miniserial na podstawie kultowego komiksu Franka Millera pt. „Ronin”.

Pochodzący z 1983 roku „Ronin” to pierwsze autorskie dzieło Franka Millera. Akcja komiksu toczy się na Manhattanie w latach trzydziestych dwudziestego pierwszego wieku, kiedy naród amerykański znajduje się na dnie wyniszczającego kryzysu. Korporacje kontrolują tempo rozwoju technologicznego, zaś bezlitosne gangi, jak Pantery lub Naziści, kontrolują ulice. W takiej oto rzeczywistości w ciele zdeformowanego chłopca odradza się bezimienny samuraj z XIII-wiecznej Japonii. Obłożony klątwą, musi wędrować przez wieki, tropiąc Agata ? Zmiennokształtnego, który jest odpowiedzialny za śmierć jego pana. Wyzwolony po wiekach Ronin staje do ostatecznego starcia z Agatem. Jak się jednak okazuje, stawką jest nie tylko zmycie plamy na honorze samuraja. Dzięki nowoczesnej technologii Zmiennokształtny może bowiem podporządkować sobie cały świat.

Nie wiadomo jeszcze, ile odcinków będzie miał miniserial na podstawie „Ronina”. „The Hollywood Reporter” donosi, że aktualnie trwają poszukiwania scenarzysty. „Ronin” będzie pierwszym dziełem Millera, dostosowanym do potrzeb telewizji. Kinowa adaptacja komiksu zapowiadana była przez New Line już od 1998 roku. Przez pewien czas reżyserii obrazu chciał się nawet podjąć Darren Aronofsky. Film jednak do dzisiaj nie powstał. W sierpniu na ekrany kin wejdzie za to ekranizacja kolejnego komiksu Millera z serii Sin City pt. „Damulka warta grzechu”.

Tematy: , , ,

Kategoria: film