Powstanie kolejna ekranizacja „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów”?

3 czerwca 2015

nowy-film-liga-dzentelmenow
Wytwórnia filmowa 20th Century Fox chce ponownie nakręcić film na podstawie komiksowej serii Alana Moore’a i Kevina O’Neilla „Liga Niezwykłych Dżentelmenów”. Czyżbyśmy mieli doczekać wreszcie adaptacji godnej komiksowego pierwowzoru?

Projekt jest obecnie w bardzo wczesnej fazie rozwoju. 20th Century Fox poszukuje właśnie reżysera filmu. Wiadomo jedynie, że producentem obrazu będzie John Davis, któremu zawdzięczamy m.in. „Wodny świat”, „Dr. Dolittle’a”, „Ja, robot” i serię „Predator”.

„Liga Niezwykłych Dżentelmenów” to niezwykła seria komiksowa Alana Moore’a i Kevina O’Neilla opisująca losy drużyny słynnych bohaterów literackich (w skład której na przestrzeni dziejów wchodzili m.in. Allan Quatermain, kapitan Nemo, Dr Henry Jekyll, Fanny Hill i Orlando), którzy w obliczu zagrożeń jednoczą się, aby chronić świat przed złoczyńcami.

Seria doczekała się już ekranizacji w 2003 roku z Seanem Connerym w roli głównej. Jednak pomimo dobrych wyników finansowych (przy budżecie wynoszącym 78 milionów dolarów film zanotował przychody w wysokości 179,2 miliona dolarów), produkcja nie spotkała się z przychylnością krytyków i fanów komiksu. W wywiadzie udzielonym „The Times” rysownik Kevin O’Neill powiedział, że na brak sukcesu wpłynąć mogło zbyt dalekie odejście filmowców od komiksowego oryginału, przez co ekranizacja zupełnie straciła ducha serii.

To nie pierwszy raz, kiedy 20th Century Fox próbuje przypomnieć kultowy komiks. W 2013 roku czyniono przymiarki do serialu telewizyjnego, do którego scenariusz miał napisać Michael Green, ale produkcja ostatecznie nie ruszyła. Może tym razem będzie inaczej.

W Polsce komiksy z serii „Liga Niezwykłych Dżentelmenów” publikuje wydawnictwo Egmont.

[er,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film