banner ad

Powstanie film na podstawie biografii Salingera autorstwa Kennetha Slawenskiego

5 maja 2014

wojna-salingera-film
Aktor i scenarzysta Dany Strong (na zdjęciu) zadebiutuje w roli reżysera obrazem opowiadającym o życiu J. D. Salingera. Podstawą filmu będzie wydana w marcu na polskim rynku biografia pisarza autorstwa Kennetha Slawenskiego, której obszerny fragment prezentowaliśmy już na naszej stronie.

„Wojna Salingera” ma opowiadać o początkach kariery autora „Buszującego w zbożu” w latach 40. ubiegłego wieku, kiedy próbował zdobyć pozycję w kręgach nowojorskich literatów. Po licznych niepowodzeniach i odpowiedziach odmownych ze strony redaktorów czasopism w końcu udało mu się zaistnieć na rynku literackim. W momencie, gdy jego kariera miała się rozpocząć, wybuchła II wojna światowa i Salinger poszedł do wojska. Doświadczenia, jakie zebrał na polu bitwy zmieniły go na zawsze i pomogły w końcu odnaleźć własny głos jako pisarza.

Jak donosi „The Hollywood Reporter”, za realizację filmu odpowiadać będzie Dany Strong, który do tego stopnia zainteresował się historią Salingera, że jakiś czas temu za własne pieniądze wykupił opcję na ekranizację książkę i napisał w ciemno scenariusz, licząc, że znajdzie się ktoś chętny do sfinansowania przedsięwzięcia. Gotowość wyraziła firma producencka Black Label Media.

Danny Strong coraz śmielej poczyna sobie w Fabryce Snów. Od kiedy w 2012 roku otrzymał nagrodę Emmy za scenariusz do filmu telewizyjnego „Zmiana w grze”, jego kariera aktorska zeszła na drugi plan. Od tego czasu Strong napisał scenariusz do „Kamerdynera” Lee Danielsa, jest też autorem dwuczęściowej adaptacji ostatniego tomu trylogii „Igrzyska Śmierci? Kosogłos?. W grudniu 2015 roku do kin wejdzie z kolei thriller „Zaginiony symbol” na podstawie powieści Dana Browna, do którego przyszły reżyser „Wojny Salingera” napisał scenariusz.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film