Powstanie ekranizacja „Szukając Alaski” Johna Greena

27 czerwca 2014

Szukajac-Alaski-film
Wytwórnia filmowa Paramount Pictures podjęła decyzję o ekranizacji głośnej powieści Johna Greena „Szukając Alaski”. Będzie to już kolejna po „Gwiazd naszych wina” i „Papierowych miastach” książka autora, która trafi na duży ekran. Za scenariusz i reżyserię filmu ma odpowiadać Sarah Polley (na zdjęciu).

„Szukając Alaski” to historia licealisty Milesa zakochanego w szalonej, odważnej Alasce, który wyrusza na poszukiwanie Wielkiego Być Może. Jak wszystkie książki Greena, i ta jest inteligentna, słodko-gorzka i pełna oryginalnego humoru. Określa się ją mianem „Buszującego w zbożu” XXI wieku i, podobnie jak u Salingera, jest to lektura również dla dorosłych, mimo że bohater to nastolatek. Otrzymała nagrodę Michaela L. Printza i jest bestsellerem „New York Timesa”.

Chociaż odpowiedzialna za realizację filmu Sarah Polley znana jest szerokiej widowni głównie jako aktorka, w ostatnich latach wyrabia sobie również markę jako reżyserka kameralnego, autorskiego kina. Polscy widzowie mieli już możliwość obejrzeć melodramat „Daleko od niej”, poruszający komediodramat obyczajowy „Take This Waltz” i dokument „Historie rodzinne”.

„Szukając Alaski” będzie trzecią zekranizowaną książką Johna Greena. 6 czerwca do kin weszła adaptacja „Gwiazd naszych wina” z Shailene Woodley, Laurą Dern i Wilemem Dafoe. Mimo że nie jest superprodukcją z efektami specjalnymi i pościgami, na całym świecie zarobiła już 100 mln $! Film jest sukcesem i w naszym kraju, a książka utrzymuje się w czołówkach list bestsellerów w Polsce i na świecie.

Z kolei w 2015 roku na ekrany powinny wejść „Papierowe miasta”, czyli opowieść o spokojnym, poukładanym Quentinie, którego życie zmienia się, gdy pewnej nocy do jego pokoju wchodzi przez okno Margo – dziewczyna, którą od dawna podziwia, i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Ekranizację przygotuje ta sama ekipa, która pracowała przy „Gwiazd naszych wina”.

fot. Nicolas Genin

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film