Powstanie ekranizacja „Oceanu na końcu drogi” Gaimana

4 marca 2013


Wytwórnia filmowa Focus Features oraz należąca do Toma Hanksa i Gary?go Goetzmana firma producencka Playtone kończą podpisywać umowę na ekranizację zapowiadanej na czerwiec powieści Neila Gaimana ?The Ocean at the End of the Lane? (z ang. „Ocean na końcu drogi”).

Reżyserem obrazu ma zostać Brytyjczyk Joe Wright, który współpracował już z Focus Features przy dwóch innych adaptacjach ? „Dumy i uprzedzenia” oraz nagrodzonej w tym roku Oscarem „Annie Kareninie”.

Nowa powieść dla dorosłych Gaimana traktować ma o potędze opowieści, o magii i stawianiu czoła mrokowi kryjącemu się wewnątrz każdego z nas. Narrator opisuje historię, która zaczyna się, gdy miał siedem lat. Mieszkający u jego rodziny lokator ukradł im samochód i popełnił w nim samobójstwo, budząc starożytne moce. Teraz zagrażają one dorosłemu już bohaterowi. Jego jedyną ochroną są trzy kobiety mieszkające w gospodarstwie na końcu drogi. Najmłodsza z nich twierdzi, że jej staw wodny jest oceanem, najstarsza zaś pamięta Wielki Wybuch.

„Ocean na końcu drogi” to trzecia książka Gaimana, której ekranizacji możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Pisarz skończył niedawno pracę nad scenariuszem pilotażowego odcinka serialu telewizyjnego, jaki stacja HBO chce zrealizować na podstawie „Amerykańskich bogów”. Coraz głośniej mówi się również o planach Disneya odnośnie zatrudnienia na stanowisku reżysera „Księgi cmentarnej” Rona Howarda („Kod Da Vinci”, „Piękny umysł”).

Na zdjęciu załączonym do newsa jeden z projektów okładki zapowiadanej na czerwiec powieści „The Ocean at the End of the Lane”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film