Powstanie ekranizacja „Kołysanki” Chucka Palahniuka

1 kwietnia 2015

palahniuk-kolysanka-film
Dwóch niezależnych filmowców, Andy Mingo i Josh Leake, wykupili opcję na realizację filmu na podstawie powieści Chucka Palahniuka „Kołysanka”. Zdjęcia do ekranizacji ruszą prawdopodobnie w przyszłym roku.

Film wyreżyseruje Andy Mingo na podstawie scenariusza, który ma napisać wspólnie z Palahniukiem. Jeśli uda się otrzymać stanowe dofinansowanie, zdjęcia powstaną w Portland i okolicach wschodniego Oregonu, w innym przypadku filmowcy udadzą się do Luizjany.

„Jestem zaszczycony, że mogę przenieść jedną z moich ulubionych powieści na duży ekran wspólnie z moim partnerem producenckim Joshem Leakem i naszą firmą producencką Mindpollen. To będzie niezła przygoda” ? napisał Andy Mingo na swoim profilu na Facebooku.

„Kołysanka” to jedna z terapeutycznych powieści Palahniuka. Autor zaczął ją pisać, aby uporać się z tragedią, jaka spotkała go w 1999 roku, kiedy to jego ojciec wraz ze swoją partnerką został zamordowany i spalony w domku letniskowym przez byłego chłopaka kobiety. Książka łączy w sobie kryminał, opowieść drogi i historię o duchach.

Pisarz nie miał zapewne żadnych oporów z powierzeniem ekranizacji Andy?emu Mingo, ponieważ obaj panowie się przyjaźnią. Reżyser może pochwalić się już krótkometrażówką na podstawie opowiadania Palahniuka zatytułowanego „Romans”. Jak powiedział Mingo w jednym z wywiadów, kupił prawa do ekranizacji opowiadania za jednego dolara i butelkę wina. „Wino zawsze stanowiło ważny element naszej przyjaźni” ? dodał, chociaż przypuszczamy, że w przypadku produkcji pełnometrażowej nie wywinął się symboliczną butelką.

Na zdjęciu załączonym do newsa: Chuck Palahniuk i Andy Mingo.

[am]
fot. Andy Mingo

Tematy: , ,

Kategoria: film