banner ad

Powstanie ekranizacja „Alchemika” Paula Coelho. Zdjęcia mogą ruszyć już w 2017

3 października 2016

alchemik-ekranizacja
Sympatycy twórczości Paula Coelho już wkrótce doczekają się ekranizacji jednej z jego najgłośniejszych książek. Wytwórnie TriStar oraz PalmStar Media zamierzają połączyć siły, aby wyprodukować adaptację „Alchemika”.

„Jestem podekscytowana, że po tylu latach ruszyliśmy z tym projektem do przodu” – powiedziała Hannah Minghella, szefowa TriStar. Spekuluje się, że prace na planie miałyby rozpocząć się latem przyszłego roku, natomiast premiera filmu jest przewidywana na 2018 rok.

„Alchemik” to jeden z największych bestsellerów na rynku wydawniczym. Książka ukazała się w 56 różnych językach, a liczba sprzedanych kopii szacowana jest na około 65 milionów. Co więcej, tytuł ten jest lekturą szkolną w Brazylii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech czy Stanach Zjednoczonych.

Hannah Minghella z dużym entuzjazmem wypowiada się na temat projektu. Jak wprost powiedziała, „to historia, do której powracam od lat, a przeniesienie tej odkrywczej, magicznej podróży o filmowym potencjale na ekran było moim odwiecznym marzeniem”.

Plany realizacji filmu na podstawie książki, która okazała się przełomem w karierze Coelho, istniały już od dawna. W 2008 roku wydawało się, że najbliżej tego przedsięwzięcia jest firma Weinstein Company. Reżyserem i odtwórcą głównej roli miał wówczas zostać Laurence Fishburne. Za odkupienie praw do powieści aktualni producenci musieli zapłacić braciom Weinstein 6,5 miliona dolarów, wliczając koszty, jakie poniesiono za dotychczasowe prace nad adaptacją.

[mw,am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film