banner ad

Powstanie adaptacja „Śpij już, k***a, śpij”?

15 kwietnia 2013

postanie adaptacja "Śpij już k***a, śpij"
Wytwórnia filmowa 20th Century Fox zatrudniła małżeństwo scenarzystów Kena Marino i Ericę Oyama do zaadaptowania na potrzeby filmu książeczki Adama Mansbacha pod tytułem „Śpij już, k***a, śpij”.

Wydany w 2011 roku 32-stronicowy tomik klasyfikowany jest jako książeczka dziecięca dla dorosłych. Mansbach napisał ją, aby wyartykułować swoją frustrację po conocnych próbach ukołysania do snów swej małej córeczki. Zawarte w książeczce zabawne wierszyki podbiły świat. „Budzę się ledwie przytomny, / I widzę zamknięte oczka twe, / Więc na paluszkach cicho wychodzę, / Żebyś, o kurwa, nie zbudził się” – ten i wiele innych fragmentów stały się wręcz kultowe.

O ile książeczkę Mansbacha można uznać za niebanalny prezent dla młodych, sfrustrowanych rodziców, którzy mają problem z usypianiem swoich pociech, to jednak trudno wyobrazić sobie, w jaki sposób zawarte w niej wierszyki można by przełożyć na pełnometrażowy hollywoodzki film. Żadne szczegóły nie są na razie znane, więc na ewentualny efekt przyjdzie nam zapewne poczekać. Do tego czasu możemy posłuchać kilku strof z książeczki w pliku zamieszczonym poniżej:

Tagi: , , , ,

Kategoria: film