banner ad

Powstał film na podstawie „Próby” Eleanor Catton. Zobacz zwiastun

15 czerwca 2016

zwiastun-proby-catton
„Próba”, debiutancka powieść Eleanor Catton, doczekała się ekranizacji w reżyserii Alison Maclean. Do sieci trafił właśnie zwiastun filmu, którego prapremiera zapowiedziana jest na lipiec.

Kinowa adaptacja pokazana zostanie po raz pierwszy 23 lipca podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Nowej Zelandii. W głównych rolach zobaczymy Jamesa Rollestona i Kerry Fox. „Wiem, że film będzie miał odbiór międzynarodowy, ale jest to film na wskroś nowozelandzki i nie mogę doczekać się pokazania go lokalnej publiczności” ? powiedziała reżyserka Alison Maclean, która w przeszłości odpowiadała już za realizację odcinków takich seriali, jak „Seks w wielkim mieście” i „Dynastia Tudorów”.

„Próba” opowiada o Stanleyu, studencie pierwszego roku szkoły teatralnej, który stara się zaimponować swojej charyzmatycznej nauczycielce. Chłopak staje na moralnym rozdrożu, kiedy dowiaduje się, że jego grupa ma wystawić sztukę, której tematem będzie skandal obyczajowy, jaki miał miejsce w sąsiedniej szkole. Kłopot w tym, że molestowana uczennica jest młodszą siostrą również nieletniej dziewczyny Stanleya.

„Próba” to debiut nowozelandzkiej pisarki Eleanor Catton, która w 2013 roku, jako najmłodsza autorka w historii, otrzymała Nagrodę Bookera za powieść „Wszystko, co lśni”. Ekranizowana książka była równocześnie jej pracą magisterską z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Victoria.

Poniżej zwiastun filmu na podstawie „Próby”:

[aw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film