Powstaje ekranizacja opowiadania „Spalenie stodoły” Harukiego Murakamiego!

4 października 2017


Koreańscy filmowcy pracują nad ekranizacją opowiadania „Spalenie stodoły” Harukiego Murakamiego. Poznaliśmy właśnie nazwiska odtwórców głównych ról w filmie, który będzie nosił angielski tytuł „Burning”. Premiera obrazu zaplanowana jest na 2018 rok.

Steven Yeun, amerykański aktor koreańskiego pochodzenia, który szerszej publiczności dał się poznać jako odtwórca postaci Glenna Rhee w serialu „Żywe Trupy”, potwierdził oficjalnie, że wciela się w jedną z dwóch głównych męskich ról w filmie. Obok niego występują Ah-in Yoo („Weteran”) oraz młoda aktorka Jong-seo Jeon. Reżyserem obrazu jest Chang-dong Lee, twórca „Miętowego cukierka”, „Oazy” i „Poezji”. Zdjęcia do filmu miały ruszyć już w listopadzie ubiegłego roku, ale ze względu na problemy prawne przesunęły się niemal o rok, co wymagało wymienienia niemal wszystkich członków obsady. Aktualnie trwają już prace na planie, dlatego zgodnie z przewidywaniami film powinien trafić na duże ekrany w pierwszej połowie przyszłego roku.

„Spalenie stodoły” to opowiadanie, które polscy czytelnicy znajdą w zbiorze „Zniknięcie słonia”. Narratorem jest żonaty pisarz, który na weselu znajomego poznaje młodą kobietę. 20-latka utrzymuje się z pracy modelki w reklamach i uczy się pantomimy. Wspólna rozmowa stanowi początek ich przyjaźni. Po trzymiesięcznym pobycie w Afryce, kobieta wraca do kraju z nowym chłopakiem, którego koniecznie pragnie przedstawić pisarzowi. Przystojny mężczyzna przypomina Wielkiego Gatsby’ego. Wydaje się być bogaty, jeździ niemieckim samochodem sportowym i robi niezłe wrażenie. Podczas jednego ze spotkań, po wypaleniu sporej ilości marihuany, nowy chłopak dziewczyny zwierza się pisarzowi, że skrywa tajemnicę, o której nie wie nikt. Lubi od czasu do czasu podpalać stodoły, pamiętając przy tym, aby nikomu nie stała się krzywda. Jak dziwna pasja mężczyzny odbije się na narratorze?

[mw,am]
fot. Gage Skidmore, Hancinema, Wikimedia Commons

Tematy: , , , ,

Kategoria: film