Powieść „Dorwać Małego” Elmore’a Leonarda doczekała się nowej ekranizacji. Tym razem w formie serialu

25 maja 2017


Powieść Elmore’a Leonarda o przestępcy, które próbuje swoich sił w Hollywood jako producent filmowy, doczekała się nowej ekranizacji. Premiera serialu zapowiedziana jest na sierpień, a już dziś możecie zobaczyć zwiastun tej produkcji.

„Dorwać Małego” po raz pierwszy sfilmowano w 1995 roku na fali popularności, jaką cieszył się Tarantino i jego pierwsze dwa filmy. Reżyser wielokrotnie w wywiadach podkreślał, jak wiele inspiracji dostarczyła mu proza Elmore’a Leonarda. Miał również wykupione prawa do kilku jego książek. Tym samym tropem poszli więc inni producenci. Zresztą to właśnie Tarantino namówił Johna Travoltę do zagrania głównej roli w filmie Barry’ego Sonnenfelda.

Teraz pomysł z powieści Elmore’a Leonarda powraca w nowej ekranizacji. Tym razem będzie to 10-odcinkowy serial wyprodukowany przez MGM Television. Wprowadzono również pewne zmiany do fabuły, główny bohater nie będzie lichwiarzem o nazwisku Chili Palmer, lecz płatnym mordercą Milesem Dalym, który chce zerwać z kryminalną przeszłością i odzyskać rodzinę. Z pomocą Ricka Moreweathera, spłukanego producenta niskobudżetowych filmów, próbuje więc podjąć legalną pracę, czyli wkręcić się do świata show-biznesu.

Główne role w serialu grają Ray Romano i Chris O’Dowd. Za scenariusz odpowiada Davey Holmes („Gdzie pachną stokrotki”, „Shameless: Niepokorni”). W gronie reżyserów znaleźli się m.in. Allen Coulter („Rodzina Soprano”, „Zakazane imperium”) i Adam Arkin („Fargo”, „Justified: Bez przebaczenia”).

A oto zwiastun serialu „Get Shorty”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film