banner ad

Polski zwiastun filmu „Niezwykła podróż fakira” na podstawie powieści Romaina Puértolasa

23 maja 2018


W sieci pojawił się polski zwiastun najnowszego filmu Kena Scotta, który trafi do polskich kin 20 lipca. Obraz jest adaptacją bestsellerowej powieści Romaina Puértolasa „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie IKEA”, wydanej we Francji w 2013 roku i przetłumaczonej na 37 języków.

Historia opowiada o młodym fakirze, który dorasta na ulicach Radżastanu. Po śmierci matki opuszcza Indie i wyrusza do Francji, aby znaleźć ojca, którego nigdy nie poznał. Kiedy tylko dociera do Paryża, nic nie idzie zgodnie z planem. Niespodziewany wypadek sprawia, że trafia na przedmieścia miasta do znanego sklepu meblowego. Tu poznaje Marie, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jego nadzieje na miłość rozwiewają się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności utknie w szafie i wyruszy w podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża, aby znów spotkać Marie oraz odkryć tożsamość ojca?

Film Kena Scotta to adaptacja cieszącej się popularnością książki Romaina Puértolasa, wyróżnionej Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne?a. „Bardzo spodobał mi się ton tej opowieści. Nie pozostałem obojętny na dowcip i na wątek miłosny” ? mówi reżyser. „Traktuję ją jak baśń. (…) To także opowieść o dojrzewaniu młodego hindusa z Bombaju, człowieka, który nie znał niczego poza swoją skromną dzielnicą. W miarę postępowania akcji jego horyzonty się poszerzają”.

W roli głównej w filmie „Niezwykła podróż fakira” zobaczymy gwiazdę Bollywood ? Dhanusha. W produkcji wzięli udział aktorzy z piętnastu krajów, między innymi nominowana do Oscara za film „Artysta” Bérénice Bejo, laureat Oscara za film „Kapitan Philips” Barkhad Abdi, Erin Moriarty, Ben Miller, Stefano Cassetti, Abel Jafri i Gérard Jugnot. Scenariusz napisał Luc Bossi we współpracy z autorem powieści.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu, który wejdzie na polskie ekrany 20 lipca:

W sierpniu autor literackiego pierwowzoru, Romain Puértolas, przyjdzie do naszego kraju, aby wziąć udział w spotkaniu z czytelnikami podczas Literackiego Sopotu. Będzie promował swoją najnowszą książkę, „Całe lato bez Facebooka”. Poprowadzi także warsztaty pisarskie. „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film