„Piknik z niedźwiedziami” – ekranizacja książki Billa Brysona od 17 czerwca w kinach

7 czerwca 2016

piknik-z-niedzwiedziami-film-1
17 czerwca do polskich kin wejdzie ekranizacja książki „Piknik z niedźwiedziami” Billa Brysona o niezwykłej podróży przez USA, w jaką autor wyruszył wraz ze swoim przyjacielem. W filmie występuje gwiazdorska obsada: Robert Redford, Nick Nolte, Emma Thompson i Mary Steenburgen.

Sławny pisarz Bill Bryson (wciela się w niego Robert Redford) ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów – liczącą 2200 mil, malowniczą trasę łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Stephena Katza (Nick Nolte), notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zgoła odmienne znaczenie. A im dalej w las, tym robi się zabawniej!

piknik-z-niedzwiedziami-film-2

Robert Redford zafascynował się książką ponad dekadę temu. Wykupił prawa od Billa Brysona i zlecił napisanie scenariusza do filmu, w którym chciał wystąpić wraz z Paulem Newmanem. W międzyczasie jednak Newman zmarł, więc projekt powędrował na półkę. Redford nie chciał bowiem robić filmu z kimkolwiek innym. Zdanie zmienił w 2012 roku, kiedy to wyreżyserował „Regułę milczenia”, gdzie zagrał Nick Nolte. Okazało się, że panowie dobrze się dogadują. Redford wyciągnął więc z szuflady scenariusz i stwierdził, że Nolte będzie idealnym odtwórcą Stephena Katza.

piknik-z-niedzwiedziami-film-3

Na stanowisku reżysera Redford obsadził Kena Kwapisa i dał mu swobodę działania. „Niedługo przed rozpoczęciem zdjęć, Robert wziął mnie na bok i powiedział: 'Nie zamierzam być tutaj ani reżyserem, ani nawet producentem. Chcę skupić się wyłącznie na mojej roli’. On jest wspaniałym reżyserem, więc tym bardziej doceniłem, że mi zaufał i pozwolił być przewodnikiem dla siebie i innych. Czasami najmądrzejszą rzeczą, jaką może zrobić reżyser, jest siedzieć cicho i po prostu pozwolić działać takim mistrzom, jak Redford i Nolte” – wspomina Kwapis.

Polscy czytelnicy mieli już okazję poznać książkę Billa Brysona za sprawą wydawnictwa Zysk i S-ka. Ekranizacja wejdzie do kin 17 czerwca. Poniżej prezentujemy zwiastun filmu:

Okładka książki „Piknik z niedźwiedziami” Billa Brysona:

piknik-z-niedzwiedziami

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film