Pierwszy zwiastun „W niepewnym boju” Jamesa Franco na podstawie powieści Steinbecka

30 sierpnia 2016

zwiastun-w-niepewnym-boju-1
Firma producencka AMBI Group opublikowała pierwszy zwiastun filmu Jamesa Franco nakręconego na podstawie powieści Johna Steinbecka „W niepewnym boju”. Ekranizacja w gwiazdorskiej obsadzie zostanie pokazana po raz pierwszy w najbliższy weekend na festiwalu filmowym w Wenecji.

„W niepewnym boju” zalicza się obok „Gron gniewu” oraz „Myszy i ludzi” do trylogii Steinbecka opisującej zmagania wędrownych pracowników sezonowych w czasie Wielkiego Kryzysu. Bohaterem książki jest młody Jim Nolan (w adaptacji wciela się w niego Nat Wolff), który odnajduje swoje powołanie, stając na czele robotników buntujących się przeciwko wyzyskującym ich chciwym sadownikom.

Choć powieść należy do mniej znanych pozycji w dorobku Steinbecka (na polski przekład trzeba było czekać 78 lat!), przez niektórych cenionych krytyków, jak Alfred Kazin, uchodzi za najmocniejsze obok „Gron gniewu” dzieło amerykańskiego noblisty.

zwiastun-w-niepewnym-boju-2

„Ten film będzie wspaniałym portretem konfliktów i przemocy, ożywienie tego na ekranie z tak niezwykle utalentowaną obsadą umacnia nas w przekonaniu, że tworzymy klasykę” – mówił jeszcze w trakcie realizacji produkcji Andrea Iervolino z AMBI Group.

W filmie obok samego Jamesa Franco występuje iście gwiazdorska obsada. Na ekranie pojawiają się m.in. Robert Duvall, Ed Harris, Bryan Cranston, Vincent D?Onofrio, Sam Shepard, John Savage, Danny McBride i Selena Gomez. Scenariusz napisał Matt Rager, który współpracował już z Franco przy adaptacji „Kiedy umieram” Williama Faulknera.

Data wejścia „W niepewnym boju” do kinowej dystrybucji nie jest jeszcze znana. Poniżej możecie już jednak zobaczyć blisko 3-minutowy zwiastun filmu:

Plakat promujący film „W niepewnym boju”:

zwiastun-w-niepewnym-boju-3

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film