banner ad

Pierwszy zwiastun i data premiery brazylijskiego serialu „Dobrego dnia, Verônico” na podstawie książki o tym samym tytule

28 sierpnia 2020

Serwis Netflix przedstawił krótką zapowiedź serialu brazylijskiego „Dobrego dnia, Verônico”, który nakręcono na podstawie powieści o tym samym tytule. Premiera produkcji zapowiedziana jest na 1 października.

Fabuła tego thrillera koncentruje się wokół postaci zdeterminowanej policjantki pracującej w wydziale zabójstw w São Paulo. Wykorzystuje ona wszystkie swe zdolności śledcze, aby rozwikłać dwie intrygujące sprawy i pomóc ofiarom zbrodni postawić tamę przemocy oraz niesprawiedliwości. Pierwsza z nich dotyczy kobiety, która padła ofiarą internetowego oszustwa. W drugiej sprawie centralną postacią jest Janete, żona Brandão — inteligentnego i niebezpiecznego seryjnego mordercy, który pozornie wiedzie zwykłe życie, lecz w rzeczywistości jest prawdziwym potworem potrafiącym więzić swoje ofiary jak ptaki w klatce.

Serial nakręcono na podstawie książki „Bom Dia, Verônica”. Pierwsze wydanie powieści ukazało się w Brazylii w 2016 roku nakładem wydawnictwa Darkside Books i sprzedało się w 10 tysiącach egzemplarzy. Autorem thrillera była osoba posługująca się pseudonimem Andrea Killmore. Przez kilka lat nie wiadomo było, kto się za nim kryje. Teraz sekret wychodzi na jaw — to Ilana Casoy, kryminolog i pisarka, oraz Raphael Montes, pisarz i scenarzysta. Ta dwójka napisała wspólnie fascynującą powieść łączącą prawdę o zbrodni z fikcją fabularną.

W „Dobrego dnia, Verônico” występują: Tainá Müller, Camila Morgado, Eduardo Moscovis, Elisa Volpatto, Silvio Guindane, César Melo, Adriano Garib i Antônio Grass. Twórcą telewizyjnej adaptacji jest współautor książki Raphael Montes, który — obok Ilany Casoy, Gustavo Bragançy, Daviego Kolba i Carol Garcii — pełni również funkcję jednego ze scenarzystów. Głównym reżyserem serialu jest José Henrique Fonseca, natomiast niektóre jego odcinki wyreżyserowali także Izabel Jaguaribe i Rog de Souza. Za produkcję wykonawczą odpowiadają José Henrique Fonseca, Eduardo Pop, Ilana Casoy i Raphael Montes. Firmą producencką jest Zola Filmes.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu:

Plakat promujący serial „Dobrego dnia, Verônico”:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: film