banner ad

Pierwszy zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”!

13 marca 2018


Wytwórnia Warner Bros. Pictures opublikowała pierwszy zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” kontynuującego przygody Newta Scamandera. Trailer daje miłośnikom Harry’ego Pottera wgląd w to, dokąd zmierza filmowa saga J.K. Rowling.

Pierwszy film z Newtem Scamanderem ? zatytułowany „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” ? stanowił wprowadzenie do nowej sagi. Poznaliśmy w nim głównych bohaterów i okoliczności, w jakich przyszło im żyć. Zwiastun drugiej części podpowiada, że twórcy skupili się wreszcie na głównym wątku, który miłośnicy Harry’ego Pottera dobrze znają z opowieści krążących po Hogwarcie.

Podobnie jak to miało miejsce z powieściową sagą o Harrym Potterze, z każdym kolejnym filmem J.K. Rowling zmierza w coraz bardziej ponurym kierunku, planując pokazać nam jeden z najmroczniejszych okresów w historii magicznego świata: chodzi o powstanie Lorda Grindelwalda. Historyczne ramy czasowe, w jakich ma ono miejsce, odpowiadają dojściu nazistów do władzy w Niemczech. Rowling zawsze uważała Grindelwalda za czarnoksięską wersję Adolfa Hitlera. Czasy wojny to w świecie Newta Scamandera na razie jeszcze stosunkowo odległa przyszłość, wydarzenia przedstawione w filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” rozgrywają się bowiem w 1927 roku, ale poczynania głównego antagonisty już przybierają na sile.

Grindelwald zdołał uciec z więzienia i zgromadził wokół siebie jeszcze liczniejszą grupę naśladowców. Walkę z czarnoksiężnikiem, który chce zapanować nad światem mugoli, podejmuje młody profesor obrony przed czarną magią, Albus Dumbledore. Pojawienie się znanego wszystkim miłośników książek o Harry Potterze bohatera da nam sposobność do powrotu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Jak widzimy w zwiastunie, odwiedzają go tam aurorzy z Ministerstwa Magii, a wśród nich Tezeusz Scamander, brat Newta. Najwyraźniej magizoolog, na prośbę Dumbledore’a, udał się do Paryża w bliżej nieznanym nam jeszcze celu, który być może ma coś wspólnego z Grindelwaldem.

Przygoda na nowo połączy Newta nie tylko ze szkolnym mentorem, ale też z siostrami Goldstein i Jacobem Kowalskim, których poznał w Nowym Jorku w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Misja, jaką będą musieli wykonać, wystawi na próbę ich lojalność w obliczu nowych zagrożeń. Wiadomo, że obok wielu starych i nowych twarzy w „Zbrodniach Grindewalda” spotkamy wreszcie Letę Lestrange. Dawna ukochana Newta jest teraz zaręczona z jego bratem, Tezeuszem. Jak można się domyślać, rodzi to pewne niezręczności. Trudno też zapomnieć, że Lestrange to niesławny ród śmierciożerców. Trzeba więc zastanowić się, czy Letę łączy z członkami rodziny coś więcej niż pokrewieństwo.

Akcja nowego filmu rozgrywać się będzie w Londynie i Paryżu. To właśnie za sprawą wizyty w stolicy Francji, której znakiem rozpoznawczym jest chociażby Moulin Rouge, po raz pierwszy na ekranie zobaczymy czarodziejski cyrk. Na jakiej zasadzie działa taki cyrk? Wyobraźmy sobie, że angażują do niego czarodziejów i czarodziejki posiadających niezwykłe i wyjątkowe moce, a nawet bardziej niż niezwykle.

Podczas spotkania w Londynie Dumbledore mówi Newtowi, że Grindelwalda może pokonać tylko Newt. Zapewne ma swoje powody, aby tak sądzić. W końcu Harry również jako jedyny mógł zmierzyć się Voldemortem.

W filmie wystąpią znani już widzom Eddie Redmayne (jako Newt Skamander), Katherine Waterston (Tina Goldstein), Dan Fogler (Jacob Kowalski), Alison Sudol (Quennie Goldstein), Ezra Miller (Credence Barebone) i Johnny Depp (Gellert Grindelwald). Do obsady dołączyli: Jude Law (Albus Dumbledore), Zoë Kravitz (Leta Lestrange), Callum Turner (brat Newta, Tezeusz Skamander). Reżyserem obrazu jest David Yates, scenariusz napisała J.K. Rowling.

Światowa premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zapowiedziana jest na 16 listopada 2018 roku. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

Plakat promujący film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film