Pierwszy zwiastun ekranizacji „Dumy i uprzedzenia i zombi”

10 października 2015

duma-i-uprzedzenie-i-zombi-film-1
Bohaterowie Jane Austen i hordy żywych trupów? Taka wybuchowa mieszanka czeka nas w zapowiadanym na luty 2016 roku filmie „Duma i uprzedzenie i zombi”. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun filmu.

„Duma i uprzedzenie i zombi” to ekranizacja debiutanckiej książki Setha Grahame-Smitha. Autor postanowił sprawdzić, co otrzymalibyśmy, mieszając fabułę romantycznej powieści Jane Austen z krwawymi scenami walk z żywymi trupami. Eksperyment literacki przypadł do gustu czytelnikom. Książka rozeszła się w nakładzie miliona egzemplarzy i zainteresowała producentów filmowych.

W zapowiadanej na 5 lutego 2016 roku ekranizacji książki w rolę zadziornej Elżbiety Bennet, która w hrabstwie Hertfordshire walczy z wygłodniałymi zombi, wcieliła się Lily James. Przystojnego, ale wyniosłego i aroganckiego pana Darcy zagrał Sam Riley. W sieci pojawił się już pierwszy zwiastun filmu w reżyserii Burra Steersa.

„Burr całkowicie rozumie ton tego absolutnie bezsensownego, durnego filmu i to był jedyny sposób, aby to zrobić bez choćby jednego puszczenia oka do publiczności” – zachwala reżysera autor książki, Seth Grahame-Smith. Premiera filmu zapowiedziana jest na 5 lutego 2016.

Oto plakat do filmu „Duma i uprzedzenie i zombi” w reżyserii Burra Steersa:

duma-i-uprzedzenie-i-zombi-film-2

[am]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: film