banner ad

Pierwszy „Syn” Teksasu na zdjęciach. Prezentujemy oficjalne fotografie z serialu na podstawie powieści Philippa Meyera

19 grudnia 2016


Stacja AMC opublikowała oficjalne zdjęcia promujące serial na podstawie powieści „Syn” Philippa Meyera. Premiera widowiska przewidziana jest na wiosnę 2017 roku.

„Syn” to epicka saga amerykańskiego rodu z Teksasu rozgrywająca się na przestrzeni minionych dwóch wieków i rozprawiająca się z mitem założycielskim Stanów Zjednoczonych. W Polsce książka ukazała się w październiku 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Zawartej na 600 stronach gęstej fabularnie opowieści nie dałoby się przełożyć na 2,5-godzinny film kinowy, dlatego twórcy zdecydowali się nakręcić serial.

W prace nad scenariuszem zaangażowany był sam Philipp Meyer. Pisarz przyznaje, że wierne przeniesienie historii na ekran nie było możliwe, ponieważ sztuka filmowa rządzi się swoimi prawami. „Wciąż musiałem zastanawiać się, jaki jest sens danej sceny? Do czego przy pomocy tej sceny dążymy? Co musi się zmienić, od początku do końca? W skutek tego wszystkie sceny powstały na nowo. Po prostu odnieśliśmy wrażenie, że cytowanie wprost z książki nie było skuteczne” – mówi Meyer.

Na zdjęciach opublikowanych przez stację AMC widzimy między innymi Pierce’a Brosnana, który wcielił się w postać Eliego McCullougha, ojca teksańskiego rodu, głównego bohatera powieści Meyera. W serialu będziemy mieli sposobność poznać traumatyczne losy z jego przeszłości, gdy jako dziecko został porwany, a następnie wychowany przez plemię Komanczów (w roli młodego Eliego wystąpi Jacob Lofland). Na ekranie zobaczymy też, jak z rodzinnym dziedzictwem poradziła sobie potomkini głównego bohatera, która w czasach współczesnych piastuje urząd szefowej koncernu naftowego.

W obsadzie, obok Brosnana, znalazło się również miejsce dla takich aktorów, jak: Henry Garrett („Piękna i Bestia”), Carlos Bardem („Assassin?s Creed”), Zahn McClarnon (serial „Fargo”), Jess Weixler („Żona idealna”), David Wilson Barnes („Dziedzictwo Bourne?a”), James Parks („Nienawistna ósemka”) oraz Elizabeth Frances („Love”). Showrunnerem, a więc osobą nadzorującą prace, jest Kevin Murphy.

[mw,am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film