Pierwszy oficjalny zwiastun filmowej „Mrocznej Wieży” Stephena Kinga!

3 maja 2017


W końcu doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego zwiastuna filmu „Mroczna Wieża” opartego na głośnej sadze Stephena Kinga. Premiera obrazu kilkukrotnie była przesuwana i ostatecznie zapowiedziana jest na 4 sierpnia 2017 roku.

„Mroczna Wieża” to historia ostatniego żyjącego członka szlachetnego rodu rewolwerowców poszukującego mitycznej Mrocznej Wieży, która utrzymuje w równowadze wszystkie równoległe światy. Jak wyjaśnia reżyser Nikolaj Arcel, zapowiadana produkcja nie jest bezpośrednią ekranizacją książek, lecz w rzeczywistości ich kontynuacją, która jednak zawiera w sobie wiele podobnych elementów i tych samych postaci. Ci, którzy przeczytali sagę Kinga do końca, będą wiedzieli, o co chodzi. Tym posunięciem scenarzystów można też wytłumaczyć fakt, że filmowy Roland tak bardzo fizycznie różni się pod względem fizycznym od wyobrażenia przedstawionego na kartach książek.

W poniższym zwiastunie nie zobaczycie Eddie’ego Deana i Susannah. Reżyser ujawnił, że z całego Ka-tet Rolanda w fabule znalazł się jedynie Jake. Nie znaczy to jednak, że zapomniano o tych postaciach. Twórcy zostawili sobie tę dwójkę na ewentualne kontynuacje. „Oni na pewno gdzieś tam są. Uważam, że cała historia zasługuje na opowiedzenie i powinna być opowiedziana. Byłbym rozczarowany sobą lub moimi współpracownikami, gdybyśmy nie zamierzali ich wprowadzić. Są bardzo istotną częścią tej historii” – powiedział Arcel w jednym z wywiadów.

Współautor scenariusza, Akiva Goldsman („Piękny umysł”), mówi, że Stephen King brał czynny udział w powstawaniu filmu. Nakierowywał filmowców, gdy historia zmierzała w nieodpowiednim kierunku. Naniósł również na scenariusz własne poprawki. W dużej mierze dotyczyły one Rolanda. Chodziło o to, żeby bohater przypominał silnych, małomównych twardzieli ze starych westernów. „Wziąłem długopis i powycinałem jego dialogi do samej kości. Im mniej mówi, tym lepiej. Bo dlaczegóż by nie? Idris Elba potrafi grać twarzą. Jest w tym świetny. Wytwarza to poczucie zagrożenia i jednocześnie bezpieczeństwa. Roland to bohater jak z westernów. Silny, małomówny typ: 'tak’, 'nie’ i 'ruszamy'” – wyjaśnia King.

A oto zapowiadany zwiastun „Mrocznej Wieży”:

Dwa plakaty promujące film „Mroczna Wieża”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film