banner ad

Pierwszy egipski serial Netflixa powstaje na podstawie bestsellerowej serii powieści grozy Ahmeda Khalida Tawfika. Zobacz zdjęcia

10 sierpnia 2020

Netflix kręci pierwszą egipską produkcję oryginalną. Serial „Paranormal” powstaje na podstawie bestsellerowej serii powieści grozy o tym samym tytule autorstwa doktora Ahmeda Khalida Tawfika. Udostępniono właśnie pierwsze zdjęcia z zapowiadanej ekranizacji.

Zmarły w 2018 roku doktor medycyny Ahmed Khalid Tawfik uchodzi za pierwszego współczesnego autora w świecie arabskim, który pisał powieści grozy i science fiction. Był niezwykle płodnym pisarzem. Zdarzało mu się wydawać nawet 22 powieści rocznie.

Do najpopularniejszych jego dzieł zalicza się składająca się z ponad 80 książek seria o doktorze Refaacie, cynicznym hematologu obdarzonym mrocznym poczuciem humoru, który wkracza na „ścieżkę zwątpienia” po tym, jak jego świat staje na głowie. Naukowe podstawy, którymi kierował się przez całe życie, zostają podane w wątpliwość, gdy musi zmierzyć się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Powieści o Refaacie sprzedały się w ponad 15 milionach egzemplarzy. Teraz na ich podstawie powstaje pierwszy egipski serial Netfliksa.

Akcja „Paranormal” rozgrywać się będzie w latach 60. Serial kręcony jest w Egipcie, aby dodać autentyczności miejscom opisanym w książkach. Wybór lokalizacji na zdjęcia wynika także z podejścia platformy Netflix, która zamierza tworzyć oryginalne egipskie treści dla widzów z całego świata.

Do sieci trafiły właśnie pierwsze zdjęcia z serialu. Ze względu na pandemię koronawirusa ujęcia zaprezentowano z pewnym opóźnieniem. Poznajemy na nich głównego bohatera ? doktora Refaata Ismaila (w tej roli Ahmed Amin), mężczyznę po czterdziestce, który doświadcza serii zjawisk paranormalnych. Pojawia się także postać szkockiej naukowiec, doktor Maggie Mckillop (Razane Jammal), dawnej znajomej ze studiów i niespełnionej miłości głównego bohatera.

Premiera serialu „Paranormal” zaplanowana jest na jesień 2020 roku. Twórcą ekranizacji jest Amr Salama, który wspólnie z Majidem Al Ansarim jest również reżyserem produkcji.

[am]
fot. Batool Al Daawi/Netflix

Tematy: , , ,

Kategoria: film