banner ad

Pierwsze zdjęcia z adaptacji „Wady ukrytej” na podstawie powieści Pynchona

11 czerwca 2013

Wada ukryta - 1
Po miesiącach plotek i spekulacji w sieci pojawiły się wreszcie pierwsze zdjęcia z planu „Wady ukrytej”, pierwszej autoryzowanej adaptacji prozy Thomasa Pynchona, która powstaje pod okiem reżysera Paula Thomasa Andersona („Aż poleje się krew”, „Mistrz”).

Na zdjęciach widzimy przede wszystkim Joaquina Phoenixa, który wcielił się w głównego bohatera powieści „Doca” Sportello, prywatnego detektywa, konesera narkotyków, regularnego czytelnika i prenumeratora czasopisma „Nagie Nastoletnie Nimfetki”, który próbuje rozwiązać zagadkę zaginięcia swej byłej dziewczyny oraz jej obecnego przyjaciela, potentata budowlanego Michaela Wolfmana.

Zdjęcia z planu uchwyciły również Mayę Rudolph, która pojawia się w filmie w niewielkiej roli Petunii Leeway, pielęgniarki Dr. Buddy?ego Tubeside?a, zajmującego się aplikowaniem swoim pacjentom zastrzyków energetycznych z witaminy B12. Oprócz nich w filmie pojawią się Benicio Del Toro, Owen Wilson, Reese Witherspoon, Josh Brolin, Martin Short, Jena Malone, Katherine Waterston, Kevin J. O’Connor i ? co jeszcze nie zostało potwierdzone ? być może Sean Penn. Tak obszerna gwiazdorska obsada nie powinna dziwić, gdyż w powieści Pynchona pojawia się ponad dwudziestu pierwszoplanowych bohaterów.

Ci, którzy znają już literacki pierwowzór, nie będą zdziwieni również strojem Joaquina Phoenixa, gdyż akcja filmu rozgrywa się w psychodelicznych latach 60. w Los Angeles, a grany przez aktora detektyw będzie musiał przemierzyć to rozległe metropolis, napotykając po drodze niezliczoną ilość barwnych postaci – zblazowanych gliniarzy, motocyklistów z faszyzującego Bractwa Aryjskiego, surferów, narkomanów, rockmanów, szmuglujące prochy stewardesy, a także złowrogą i tajemniczą organizację Złotego Kła.

Wstępnie wytwórnia filmowa Warner Bros. przewiduje, że obraz trafi na ekrany kin w 2014 roku.

Wada ukryta - 2

Wada ukryta - 3

Wada ukryta - 4

Wada ukryta - 5

Wada ukryta - 6

Wada ukryta - 7

Wada ukryta - 8

Wada ukryta - 9

Wada ukryta - 10

Wada ukryta - 11

Wada ukryta - 12

Wada ukryta - 13

Wada ukryta - 14

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film