banner ad

Pierwsze zdjęcia z 2. sezonu serialu „NOS4A2” opartego na powieści Joego Hilla. Kiedy premiera?

3 kwietnia 2020


AMC opublikowało pierwsze zdjęcia z 2. sezonu serialu „NOS4A2”, opartego na bestsellerowym horrorze nadprzyrodzonym o tym samym tytule autorstwa Joego Hilla. Polska premiera produkcji odbędzie się w czwartek 2 lipca, dzień po premierze światowej.

Jak przypomina Joe Hill, sezon 1. serialu „NOS4A2” obejmował tylko część powieści. „Sezon pierwszy to trochę mniej niż pierwsza połowa” ? wyjaśnia pisarz. „Kiedy Jami (Jami O’Brien, twórczyni serialu ? przyp. red.) czytała książkę, poprawnie zauważyła, że istnieje punkt przerwania, w którym historia przechodzi na inny bieg. Czuła, że na swój sposób 'NOS4A2′ to tak właściwie dwie, a może nawet trzy historie, które mogą być pełnymi sezonami. Znalazła jeden z tych punktów przerwania, dlatego sezon pierwszy to całkowicie samodzielna, całkowicie satysfakcjonująca historia. Ale to nie była pełna książka” ? dodaje Hill.

Drugi sezon zaczyna się osiem lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Vic McQueen jest jeszcze bardziej zdeterminowana, by zniszczyć Charliego Manxa. Charlie, który zmierzył się z własną śmiertelnością, desperacko próbuje zemścić się na Vic. Tym razem jego uwaga jest skierowana na osobę, która znaczy dla niej najwięcej ? jej ośmioletniego syna Wayne?a. Wyścig o duszę chłopca nabiera tempa, a sytuacja zmusza bohaterów do stawienia czoła błędom z przeszłości, by mieć wpływ na przyszłość Wayne?a.

Drugi sezon „NOS4A2” składać się będzie z 10 godzinnych odcinków. W serialu powrócą w głównych rolach nominowany do nagrody Emmy Zachary Quinto oraz wschodząca gwiazda Ashleigh Cummings. Ponadto w produkcji wystąpią: Jahkara Smith, Olafur Darri Olafsson, Ebon Moss-Bachrach, Virginia Kull, Jonathan Langdon, Ashley Romans, Jason David oraz Mattea Conforti. Producentami wykonawczymi ekranizacji są showrunnerka Jami O?Brien („Fear the Walking Dead”, „Hell on Wheels”) oraz Joe Hill. Serial został wyprodukowany przez AMC Studios we współpracy z Tornante Television.

Polska premiera drugiego sezonu „NOS4A2” odbędzie się w czwartek 2 lipca o godz. 22:00. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z tej produkcji.

W Polsce powieść „NOS4A2” Joego Hilla ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros:

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film