Pierwsza zapowiedź serialu na podstawie „Kolei podziemnej” Colsona Whiteheada

19 października 2020

Barry Jenkins, twórca filmów „Moonlight” i „Gdyby ulica Beale umiała mówić”, skończył kręcić zdjęcia do serialu na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści „Kolej podziemna” Colsona Whiteheada. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź ekranizacji.

Teaser to właściwie trwająca 60 sekund jedna scena przedstawiająca bohaterów serialu. W tle słychać muzykę skomponowaną przez Nicholasa Britella, który współpracował już z Jenkinsem przy jego wcześniejszych produkcjach, a ponadto ma na koncie nagrodę Emmy za ścieżkę dźwiękową do serialu HBO „Sukcesja”.

„Kolej podziemna” to efekt współpracy Barry’ego Jenkinsa z Amazon Prime Video. Twórca „Moonlight” wyreżyserował wszystkie odcinki, a ma być ich w sumie dziewięć. Kręcenie serialu zakończono pod koniec września po 116 dniach zdjęciowych. Dokładna data premiery ekranizacji nie jest jeszcze znana.

„To najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem, nie ze względów fizycznych, ale emocjonalnych. Wcześniej nigdy nie płakałem podczas pracy. Tym razem jednak przynajmniej raz na dwa tygodnie ktoś mnie pytał, czy wszystko ze mną w porządku. Musiałem opuszczać plan zdjęciowy na dziesięć czy piętnaście minut, ponieważ czułem się roztrzęsiony. Pewnego razu nasz doradca zawodowy ściągnął mnie z planu i nie pozwolił wrócić tego dnia do reżyserowania” – mówił Jenkins w wywiadzie udzielonym portalowi IndieWire.

„Kolej podziemna” opowiada o podróży młodej Cory, która podejmuje desperacką próbę wywalczenia sobie wolności. Po ucieczce z plantacji w Georgii bohaterka odkrywa, że „kolej podziemna”, o której słyszała, to nie metafora, ale faktyczna sieć kolejowa pełna konduktorów i tuneli wiodących przez amerykańskie Południe. W obsadzie znaleźli się: Thuso Mbedu, Joel Edgerton, Amber Gray, Aaron Pierre i Chase W. Dillon. Autor książki, Colson Whitehead, jest producentem wykonawczym ekranizacji.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszą zapowiedź serialu „Kolej podziemna”:

Powieść Colsona Whiteheada ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Albatros:

[kch]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: film