banner ad

Pełnowymiarowy zwiastun „Dziecięcia bożego” na podstawie powieści Cormaca McCarthy?ego

21 stycznia 2014

dziecie-boze-zwiastun
Pojawił się wreszcie pierwszy pełnowymiarowy zwiastun ekranizacji wczesnej powieści Cormaca McCarthy?ego „Dziecię boże”. Film w reżyserii Jamesa Franco powinien trafić do szerszej dystrybucji jeszcze w tym roku.

Rozgrywająca się w latach 60. ubiegłego wieku historia Lestera Ballarda, aspołecznego wyrzutka i sieroty, który zamieszkuje jaskinie w pobliżu Tennessee, popadając w coraz większą moralną degradację, nie zainteresowała wielkich wytwórni filmowych. Realizacji obrazu za stosunkowo nieduże pieniądze podjął się ostatecznie James Franco, który również zagrał na planie w jednej z mniejszych ról.

W 2013 roku Franco objechał z gotowym „Dziecięciem bożym” kilka festiwali filmowych, ale jak dotąd nie znalazł jeszcze dla filmu dystrybutora. Wcześniejszy obraz reżysera, „Kiedy umieram” na podstawie powieści Faulknera, zyskał bardzo mieszane recenzje. Pierwsze opinie na temat „Dziecięcia bożego” również nie napawają optymizmem. Dla przykładu dziennikarz IndieWire pisze, że produkcja sprawia wrażenie nakręconej w kilka weekendów przez studentów szkoły filmowej.

Zanim przekonamy się osobiście, jak Franco poradził sobie z prozą Cormaca McCarthy?ego, w sieci możemy wreszcie obejrzeć pierwszy pełnowymiarowy trailer filmu:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film