banner ad

Patrick Osborne wyreżyseruje film na podstawie „Battling Boya”

31 lipca 2015

ekranizacja-battling-boya
Patrick Osborne, zdobywca Oscara za Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany ma się zająć przeniesieniem na ekran słynnego komiksu Paula Pope’a.

Po sukcesie disnejowskiej „Uczty”, a przede wszystkim po otrzymanym za tę 6-minutową produkcję Oscarze, Patrick Osborne jest rozchwytywany i wszystkie wytwórnie chcą, by dla nich pracował. Reżyser dał się skusić właścicielom Paramount Pictures, dla których ma stworzyć filmową adaptację „Battling Boya”.

Battling_boy„Battling Boy” to dzieło Paula Pope?a, laureata Nagrody Eisnera, nazywanego Jimem Morrisonem amerykańskiego komiksu, które opowiada historię dwunastoletniego półboga zmuszona stawić czoła przerażającym potworom grasującym po Acropolis. Jak napisał w naszej redakcyjnej recenzji Mirosław Skrzydło, „Battling Boy” to „świeże spojrzenie na popularne w ostatnich czasach opowieści o superbohaterach, przeniesione do retro-futurystycznej rzeczywistości, pełnej przejrzystych postaci z krwi i kości oraz jarmarcznych kreatur z piekła rodem”.

Prawa do komiksu zakupiła w 2008 roku firma producencka Brada Pitta, Plan B Entertainment, po czym nawiązała współpracę z Paramount Pictures. Nad ostatnią wersją scenariusza pracował duet David Gordon Green i Josh Parkinson. Chodzą jednak słuchy, że studio chce nadać filmowi bardziej komediowy i punkrockowy charakter.

„Battling Boy” to niejedyny komiks Pope’a, który zostanie w najbliższym czasie przeniesiony na ekran. Firma producencka Modern Prometheus ogłosiła plany zrealizowania adaptacji klasycznej serii autora zatytułowanej „The One Trick Rip-Off”.

[aw]

Tematy: , , ,

Kategoria: film