banner ad

„Obsesja Eve” ? serial na podstawie książki Luke’a Jenningsa od 1 lipca w HBO3. Cały sezon dostępny już w HBO GO

19 czerwca 2018


Sandra Oh oraz Jodie Comer stają naprzeciwko siebie jako dwie wyraziste postaci w zabójczej grze w kotka i myszkę. „Obsesja Eve” („Killing Eve”) to serial według scenariusza wielokrotnie nagradzanej pisarki i aktorki Phoebe Waller-Bridge, zrealizowany na podstawie książki Luke’a Jenningsa. Premiera telewizyjna produkcji odbędzie się 1 lipca w HBO3. Wszystkie odcinki serialu są już dostępne w serwisie HBO GO.

Pomiędzy 2014 a 2016 rokiem Luke Jennings opublikował w formie ebooków serię czterech nowel opowiadających o dwóch niezwykle inteligentnych kobietach, których wzajemne podchody stawiają na głowie tradycyjny thriller szpiegowski. „Uwielbiam thrillery, ale wyjątkowo nudziło mnie czytanie o tych bardzo, bardzo tekturowych, męskich postaciach. Zazwyczaj zafiksowanych na punkcie gadżetów i technologii. Pomyślałem, że dużo zabawniej byłoby stworzyć historię, w której zarówno ścigający, jak i czarny charakter byliby kobietami” ? tłumaczy Luke Jennings. Najwyraźniej podobnie myśleli czytelnicy, pomysł bowiem chwycił, a nowele wydano w końcu w formie książki zatytułowanej „Codename Villanelle”. Stacja BBC America postanowiła nakręcić na jej podstawie serial, a teraz tę produkcję będziemy mogli obejrzeć w Polsce.

Bohaterkami serialu „Obsesja Eve” są Eve, znudzona pracą biurową agentka MI5, która nie zrealizowała swoich marzeń o byciu szpiegiem, i Villanelle, psychopatyczna, pozbawiona lęku zabójczyni uzależniona od luksusowego życia, na które może sobie pozwolić dzięki swojej brutalnej profesji. Pewnego dnia Eve otrzymuje zadanie wyśledzenia Villanelle, zanim ta ponownie zaatakuje. Tak zaczyna się polowanie, podczas którego okaże się, że obie kobiety mogą mieć ze sobą więcej wspólnego, niż początkowo byśmy podejrzewali.

W role głównych bohaterek wcielają się zdobywczyni Złotego Globu Sandra Oh (serial „Chirurdzy”) oraz Jodie Comer (serial „Biała księżniczka”). W obsadzie znaleźli się również Fiona Shaw („Harry Potter”, serial „Czysta krew”), David Haig („Cztery wesela i pogrzeb”) oraz Kim Bodnia („Most nad Sundem”). W serialu widzowie zobaczą również Darrena Boyda („Fortitude”), Seana Delaneya („Midsomer Murders”), Kirby Howell-Baptiste („Downward Dog”) oraz Owena McDonnella („Paula”).

Produkcję wyreżyserował Jon East (serial „Downton Abbey”). Za scenariusz odpowiada wyróżniona BAFTĄ Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”). Producentem serialu jest Sid Gentle Ltd. na zlecenie BBC America. Produkcja prezentowana była w konkursie głównym na tegorocznym festiwalu CanneSeries ? Cannes International Series Festival. „Obsesja Eve” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez widzów, dlatego też zamówiono już drugi sezon serialu.

Premiera pierwszego odcinka „Obsesji Eve” („Killing Eve”) odbędzie się na antenie HBO3 w niedzielę, 1 lipca o godz. 21:00, a powtórka w HBO we wtorek 3 lipca o godzinie 19:25. Premiery kolejnych odcinków odbywać się będą co niedzielę. Cały sezon dostępny jest już w HBO GO.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu „Obsesja Eve”:

Plakat promujący serial „Obsesja Eve”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film