Nowy zwiastun superprodukcji „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” na podstawie komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mézi?res’a

29 marca 2017


Mają niecałe 10 godzin, by uratować Wszechświat. Kosmiczni agenci wkraczają do akcji w nowym zwiastunie najdroższego filmu w historii kina wyprodukowanego poza granicami USA. Superprodukcja „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” w reżyserii Luca Bessona będzie gościć na polskich ekranach od 4 sierpnia.

Akcja filmu rozgrywa się w XXVII wieku. Głównymi bohaterami historii są Valerian i Laureline, kosmiczni agenci odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Kiedy coś zagraża bezpieczeństwu galaktyki, wtedy do akcji wkraczają oni. Na polecenie Ministra Obrony bohaterowie podejmują misję udania się na Alphę, ciągle rozwijającą się metropolię, będącą kulturowym i politycznym centrum galaktyki, gdzie gatunki z całego wszechświata przez wieki gromadzą swoją wiedzę, inteligencję i kulturę. W centrum Alphy znajduje się tajemnicza mroczna siła, która zagraża pokojowej egzystencji Miasta Tysiąca Planet. Valerian i Laureline muszą ścigać się z czasem, aby zidentyfikować zagrożenie i zabezpieczyć nie tylko Alphę, ale cały Wszechświat. Tak zaczyna się epicka superprodukcja „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”.

Nowe widowisko wyreżyserowane przez Luca Bessona, to najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA! Budżet produkcji przekroczył już 208 milionów dolarów, z czego 70% stanowią wydatki na efekty specjalne! Za ich jakość ręczą mistrzowie w swoim fachu: legendarna wytwórnia George?a Lucasa ? Industrial Light & Magic, utytułowane firmy Weta Digital i Rodeo FX oraz specjalistyczna dywizja Ubisoftu ? Hybride. To cztery firmy mające na koncie łącznie: 21 Oscarów, ponad 80 nominacji do Nagród Akademii Filmowej, nieprzebraną ilość trofeów i wyróżnień branżowych. A w dorobku takie hity, jak: „Gwiezdne wojny”, „Strażnicy Galaktyki”, „Deadpool”, „Avatar”, „Władca Pierścieni”, „King Kong”, „Avengers”, „Liga Sprawiedliwości” i „Harry Potter”.

W obsadzie adaptacji kultowego komiksu, który przez dekady inspirował kolejne generacje artystów, pisarzy i filmowców, zobaczymy sławy ze świata kina, muzyki i modelingu. Trzon obsady od początku prac nad projektem stanowią topmodelka i aktorka Cara Delevingne („Legion samobójców”), nominowany do Oscara laureat Złotego Globu Clive Owen („Bliżej”, „Ludzkie dzieci”) oraz Dane DeHaan („Niesamowity Spider-Man 2”). Poza nimi obsadę filmu współtworzą takie sławy, jak: gwiazda muzyki pop ? Rihanna („Battleship: Bitwa o Ziemię”), czterokrotnie nominowany do Oscara ? Ethan Hawke („Boyhood”, „Sinister”), ulubieniec braci Coen ? John Goodman („Big Lebowski”, „Artysta”, „Cloverfield Lane 10”), ikona kina akcji ? Rutger Hauer („Łowca androidów”, „Autostopowicz”, „Ślepa furia”) oraz legendarny jazzman i kompozytor ? Herbie Hancock („Życzenie śmierci”, „Bliźniacy”, „Noce Harlemu”).

Obraz trafi do kin 4 sierpnia. Dziś natomiast, równocześnie na całym świecie, odbywa się premiera nowego zwiastuna produkcji. Zapraszamy do oglądania!

Francuska seria komiksowa „Valerian”, na podstawie której nakręcono film, ukazuje się w Polsce w wydaniach zbiorczych nakładem oficyny Taurus Media. Historię „Cesarstwo Tysiąca Planet”, którą zobaczymy na ekranie, znajdziecie w pierwszym tomie serii.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film