banner ad

Nowy zwiastun drugiego sezonu „Wiedźmina”. Premiera już 17 grudnia na Netflix

29 października 2021

Podczas konwentu Lucca Comics & Games we Włoszech showrunnerka „Wiedźmina” Lauren Schmidt Hissrich oraz członkowie obsady zaprezentowali nowy zwiastun i plakat drugiego sezonu serialu, którego premiera zapowiedziana jest na 17 grudnia.

Oparty na sadze Andrzeja Sapkowskiego serial opowiada o przeznaczeniu i rodzinie. Historia splecionych losów trzech postaci rozgrywa się w niezwykłym świecie Kontynentu, gdzie ludzie, elfy, wiedźmini, krasnoludy i potwory walczą o przetrwanie, a dobro niełatwo jest odróżnić od zła.

W drugim sezonie Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Fabuła drugiego sezonu serialu w dużej mierze oparta jest na trzecim tomie sagi – powieści „Krew elfów”. Twórcy zapowiadają, że historia poprowadzona zostanie bardziej liniowo, porównując z pierwszym sezonem, który przestawiał trzy główne postaci w różnych planach czasowych.

„W pierwszym sezonie, pracując przy tych wszystkich opowiadaniach z 'Ostatniego życzenia’ i 'Miecza przeznaczenia’, wykorzystywaliśmy różne tony. W drugim sezonie (…) historie są nieco bardziej intensywne. Opieramy się na tych mroczniejszych elementach i uważam, że one idealnie pasują do historii. Jedyne, w czym staraliśmy się być konsekwentni, to zachowanie poczucia humoru Geralta” – wyjaśniła Lauren Hissrich.

Pracując nad drugim sezonem, scenarzyści postanowili dodać też nowe potwory. „W 'Krwi elfów’ brakuje potworów. Po prostu jest ich niewiele. Ale wiemy z gier, że ludzie naprawdę lubią oglądać Geralta walczącego ze stworami, więc dodaliśmy kolejne do tego sezonu” – dodała.

Poniżej możecie zobaczyć nowy zwiastun drugiego sezonu „Wiedźmina”:

Plakat promujący drugi sezon serialu „Wiedźmin”:

[am]
fot. (1,4) Susie Allnut, (2,3) Jay Maidment

Tematy: , , ,

Kategoria: film