banner ad

Nowa ekranizacja Asteriksa od twórców animacji „Wall-e” i „Odlot”

16 grudnia 2014

Asteriks-Osiedle-Bogow-1
27 lutego do polskich kin wejdzie kolejna część przygód Asteriksa i Obeliksa. „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” to pierwsza ekranizacja słynnego komiksu, zrealizowana w 3D przez twórców takich animacji jak „Wall-e” i „Odlot”. W polskiej wersji językowej pojawi się zupełnie nowa obsada. Asteriksowi i Obeliksowi głosów użyczą Wojciech Mecwaldowski oraz Arkadiusz Jakubik.

To drugi istotny przełom w historii ekranizacji tego komiksu. Ci, którzy pamiętają jeszcze tradycyjną wersję rysunkową, doskonale znają głosy Ryszarda Narwockiego i Jana Pochyry. W roku 1999, kiedy komiks po raz pierwszy zekranizowano w wersji aktorskiej, odnowiono również obsadę polskiego dubbingu. W filmie „Asterix i Obelix kontra Cezar” i „Asterix i Obelix misja Kleopatra” bohaterom głosu użyczyli Mieczysław Morański i Wiktor Zborowski. W kolejnych częściach serii, Obeliksowi pozostał wierny Wiktor Zborowski, któremu towarzyszyli Sławomir Pacek w filmie „Asterix na Olimpiadzie” i Tomasz Borkowski w „Asterix i Obelix w służbie jej królewskiej mości”.

Asteriks-Osiedle-Bogow-2

Kiedy publiczność kinowa przygód Asteriksa i Obeliksa przekroczyła 100 milionów widzów na świecie, przyszedł czas na kolejną rewolucję. Nieśmiertelni bohaterowie pojawią się na ekranie w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem adaptacją kultowego komiksu zajął się Louis Clichy, wybitny animator studia Pixar, w którym powstawały filmy Walt Disney Pictures, między innymi „Auta”, czy nagrodzone Oscarem „Ratatuj”, „Toy Story”, „Odlot” i „Wall-e”.

Asteriks-Osiedle-Bogow-3

Efekt animacji 3D oczarował twórcę oryginału Albreta Uderzo: „Po trwających wiele miesięcy testach komputerowego modelowania postaci, zachwycił mnie rezultat pracy Louisa Clichy i Patricka Delage?a. Ich Obeliks był fantastyczny!” – powiedział Uderzo.

Asteriks-Osiedle-Bogow-4

Akcja „Osiedla bogów”, podobnie jak poprzednich części, rozgrywa się w roku 50. przed naszą erą. Cała Galia jest okupowana przez Rzymian? Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja?

Asteriks-Osiedle-Bogow-5

Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osiedle stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

„Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” wejdzie do kin 27 lutego 2015 w wersji 2D i 3D. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film