Nietypowy zwiastun filmu na podstawie „Wieżowca” J.G. Ballarda

18 grudnia 2015

zwiastun-filmu-wiezowiec
Brytyjskie StudioCanal udostępniło pierwszy zwiastun filmu na podstawie kultowej powieści J.G. Ballarda „Wieżowiec”. Światową premierę ekranizacji zapowiedziano na 18 marca 2016 roku.

„Wieżowiec” przedstawia ponurą wizję wielofunkcyjnego, 40-piętrowego budynku zapewniającego wszystko, co jest niezbędne do egzystencji. Wystarczy jednak drobna awaria, aby spokojne, dostatnie życie mieszkańców przerodziło się w orgię przemocy. 81-sekundowa zapowiedź filmu nie przypomina typowych zwiastunów, lecz prędzej reklamę firmy deweloperskiej mającej nakłonić nas do zamieszkania w nowoczesnym „cudzie architektury”.

Znany z bezkompromisowych, brutalnych produkcji reżyser Ben Wheatley zapowiedział, że będzie wierny powieści J.G. Ballarda. Tyczy się to nie tylko warstwy wizualnej ? stylizowanej na połowę lat 70., kiedy ukazała się książka i domniemanie osadzona była jej akcja ? ale też pokazania zdziczenia i chaosu, do jakiego doprowadzili się mieszkańcy wieżowca.

Pomimo niecodziennej formy w zwiastunie pojawiają się już aktorzy, których będziemy mogli zobaczyć w filmie: Tom Hiddleston (jako doktor Robert Laing), Jeremy Irons (architekt Anthony Royal), a także Sienna Miller, Luke Evans i Elisabeth Moss.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film